UUDISED JA TEATED

Valga Äriklubi külastas Valka suurimat ettevõtet

Valga Äriklubi, millel eelmisel sügisel täitus 25. tegutsemisaasta, tegi esmakordselt ühisvisiidi Läti ettevõtte SIA PepiRer juurde. Valka suurim ettevõte PepiRer tegeleb vahtpolüetüleeni tootmisega, mida kasutatakse pakendite ja ehitusmaterjalide koostisosana. Lisaks toodab firma ka pehmeid mänguasju lastele, mis on tuntud Iglu klotsidena. Lisaks PepiRerile külastati ka samas tööstusalas tegutsevat SIA efn Nordi, kus toodetakse elektroonika varuosasid autodele.  

SIA PepiRer juhatuse esimees Imants Šteins tegi ekskursiooni nii ettevõtte vanas kui ka äsjavalminud tootmishoones. Koos Valka kihelkonna duuma esindaja Jana Putninaga tutvustas Šteins toetusmeetmeid ettevõtjatele, mida omavalitsus eraldas EL-i vahenditest.

Mõlemad ettevõtted asuvad Valgale küll väga lähedal, kuid ometi külastasid suur osa Valga maakonna ettevõtjaid PepiReri ja efn Nordi esimest korda. Huvi Valga maakonna ettevõtjate seas oli suur – rohkem kui 30 Eesti ettevõtjat võttis külastusest osa. Grupi jaoks oli väga muljetavaldav, et naaberlinnas selline uhke tööstusala ja kaasaegsed tootmishooned asuvad.

PepiReris on kõik tööjaamad varustatud IT-lahendustega, mis lubavad kohe peale töö valmimist hinnata iga toodetud partii või tööpäeva efektiivsust. Saab näha, kas toote omahind vastas plaanitule, kas tootmise käigus tekkis vigu või kas midagi oleks tarvis muuta tootmisprotsessis.

Lisaks tutvustati ka hiljuti vabanenud ruume, kuhu parasjagu otsitakse üürnikke. Ruumidesse on plaanitud nii kohvik kui ka toidupood.

Visiit leidis aset koostöös Valga Vallavalitsusega projekti „GoSmart BSR" raames, mille eesmärk on edendada ettevõtete rahvusvahelistumist ja innovaatilist koostööd.