UUDISED JA TEATED

Suurejooneline Eesti Muuseumide Aastaauhindade päev sai avapaugu konverentsiga

Täna hommikul avati Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Eesti Muuseumide Aastaauhindade päev sisuka konverentsiga. Konverentsi alguses laususid avasõnad Valga vallavanem Margus Lepik ning Valga Muuseumi direktor Neeme Punder.

Valga vallavanem tervitas kohalolijaid rõõmuga ning tõdes, et vahel tundub nagu Valga oleks Tallinnast kaugemal kui Tallinn Valgast. „Tore, et muuseumirahvast on meie piirilinna täna kogunenud nii palju. Siin enne fuajees ringi liikudes ja ka nüüd saali vaadates on minu jaoks lõplikult murtud see müüt keskmisest muuseumitöötajast, kes on selline vanem tädike ning valvab hämaras nurgas silti kirjaga „Mitte puutuda". Mul on hea meel näha siin saalis kirjut, nooruslikku ning energiat täis seltskonda. Nii üritame ka meie oma muuseumeid siin Valgas põnevana hoida. Soovin teile tänaseks rõõmsat, meeleolukat ja teadmisi täis konverentsi. Õnnitlen juba ette ka kõiki nominente ning auhindade saajaid Valga linna ja valla poolt," sõnas Lepik.

„Tänane päev on Valga Muuseumi jaoks ning kindlasti ka Valga jaoks üldiselt väga suure tähendusega. Tunneme end kõrvust tõstetuna, et meie väike muuseum sai võimaluse korraldada Eesti muuseumide aasta suurima sündmuse. Päev tõotab tulla põnev ka seetõttu, et peale käesolevat sisutihedat konverentsi ootab meid Valga raudteejaamas pidulik galaõhtu. Soovin teile mõnusat päeva Valga Muuseumi väikese kollektiivi poolt ning nautige," lausus Punder.

Konverentsi käigus tutvustavad erinevaid muuseumid oma tegemisi. Tutvustused on jagatud blokkidesse auhindade kategooriate järgi ning igas blokid tutvustavad oma projekte kolm auhinna nominenti.

Konverentsi otsepilti on võimalik jälgida Postimehe vahendusel: https://heureka.postimees.ee/6874023/otse-eesti-muuseumide-aastakonverents