UUDISED JA TEATED

Valga valla õppeasutustes tähistati meelolukalt Eesti sünnipäeva

Alates kolmapäevast kuni reedeni toimusid kõikides Valga valla õppeasutustes meeleolukad Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale pühendatud kontsert-aktused.

Kolmapäevasel Valga Kaugõppegümnaasiumi koosviibimisel kõlas viiulimäng ja mõtiskleti vabaduse teemadel. Valga Põhikoolis toimus kokku neli pidulikku aktust, kus lisaks temaatilistele lauludele ja tantsudele, võis õpilastelt kuulda ka Eesti Vabariigi sünnilugu.

Õru Lasteaed-Algkoolis lauldi ja tantsiti ühise perena ning harjutati pidulikul banketil viibimist. Walko ja Kasekese lasteaiad siirdusid koguni majast välja ja külastasid keskväljakut ning Kasekese lasteaed viis vabadussambale lilli. Valga lasteaed Pääsukese aktusel kandsid kõik lapsed rahvariideid ja peeti meeles ka teiste rahvaste kombeid. Valga lasteaias Buratiinos toimus koolieelikutele Eestimaa teemaline viktoriin. Valga Priimetsa Koolis alustati erinevate sündmustega juba esmaspäeval. Lüllemäel ühildati pidulik sündmus lahtiste uste päevaga. Ning ka Tsirguliinas lauldi ja loeti luuletusi Eestimaale. Harglas toimub laupäeval ühine vahva kogukonnapidu.

Valga valla poolt käisid tähtpäeva puhul kooli- ja lasteaiaperesid õnnitlemas vallavanem Margus Lepik, asevallavanem Kalmer Sarv, haridusspetsialist Ivi Tigane, spordi- ja noorsootööspetsialist Mati Kikkas.