UUDISED JA TEATED

Valga tähistas pidupäeva mälestushetkedega Vabadussõja monumendi juures

Valgas tähistati esmaspäeval, 24. veebruaril meie suurt rahvuspüha, Eesti Vabariigi sünnipäeva tseremooniaga Vabadussõja mälestusmärgi juures. Meenutati Eesti riigi sündi, tema eilset ja tänast päeva, Vabadussõjas hukkunute mälestuseks asetati ausamba jalamile pärjad ja küünlad.

Peale militaarmuuseumi juht Meelis Kivi avasõnu tervitas kohalviibijaid ka Valga vallavanem Margus Lepik. Meenutades meie vaba riigi algusaegu rõhutas Lepik: „Tahame näidata kõigile, et oleme vaba, demokraatlik riik. 102 aastat tagasi, kui iseseisvusmanifest ette loeti, teadsid kõik, et vaatamata kõigele sõda tuleb. Ja see sõda tuli".

„Meid ei olnud palju, me ei olnud hästi relvastatud," lisas Lepik, „aga tahe ja liitlaste leidmine viis kaks aastat hiljem Vabadussõja võiduni". Vallavanem soovis sel mälestushetkel kuulajatele rahu ja hoolivust ning üksteisemõistmist. „Soovin teile head koostööd, nii omavahel kui partneritega üle maailma. Ainult siis suudame säilitada oma keele, oma kultuuri ja traditsioonid, oma hariduse. Üheskoos saame olla tugevad. Soovin teile kõigile head iseseisvuspäeva. Elagu Eesti!"

Tseremoonia jätkus pärgade ja küünalde asetamisega mälestussamba jalamile. Austust olid avaldamas ka Valga valla külalised Gruusiast, delegatsioon Kobuleti omavalitsusest.