UUDISED JA TEATED

Perepäev militaarteemapargis möödus meeleolukalt

Valgas tähistatud Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale lisas tooni perepäev militaarteemapargis. Erakordselt ilus ilm ja huvitav ning mitmekesine päevakava meelitas muuseumihoovile hulgaliselt huvilisi.   

Militaarmuuseumi perepäevad on kujunenud traditsiooniks, kus pakutakse eelkõige teadmisi militaarajaloo kohta, aga ka mitmesugust meelelahutust ning harivat ja huvitavat ajaviidet. Perepäeval sai näha Eesti ja Läti politseinike ja päästjate tehnikat ning tutvuda Punase Risti Valgamaa Seltsi tegevusega. Väärib märkimist, et Eesti Punane Rist organisatsioonina on Eesti Vabariigiga pea samaealine ja täna oli põhjust seltsil väärikat 101. sünnipäeva tähistada.

Huvi ja positiivset emotsiooni – nagu ikka – tekitasid neljajalgsed kaaslased, Pille Lahesoo treeninggrupi koerad näitasid omandatud oskusi: kuulekust ja erinevaid trikke.

Avalikkuse jaoks suhteliselt uue tegijana olid perepäeval oma tegevust tutvustamas SA Kadunud OPEROG otsingugrupi Valgamaa liikmed. Vabatahtlikest koosnev organisatsioon teeb tänuväärset tööd: tegeleb kadunud inimeste otsimisega. Piirkonnajuht Andres Reede sõnul oli see OPEROG Valgamaa grupile suur väljakutse ja esmakordne avalik enesetutvustus. „Demonstreerisime öiste otsingute tarbeks tehtud valgus- ja heliefektidega majakaid, rääkisime huvilistele grupi tegevustest, korraldasime auhindadega viktoriini, lisaks viisime heade toetajate abil läbi heategevusloterii, mille tulu läheb termokaameraga drooni ostu fondi".

Militaarmuuseumi uksed olid perepäeva jooksul huvilistele avatud ning muuseumipood Välk ja Pauk oli lausa tõmbekeskuseks. Hea minek oli naiskodukaitsjate pakutud soojal teel ja sõdurisupil.