UUDISED JA TEATED

Valgamaa Omavalitsuste Liit kutsub märkama parimaid haridustöötajaid.

Haridus- ja Teadusministeerium avaldas möödunud nädala pressiteate, milles kutsutakse üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Sama üleskutse raames esitatud kandidaatide seast valitakse ka tänavu välja Valgamaa aasta õpetaja.
Ministeeriumi pressiteates seisab, et eriolukorras ja distantsõppe tingimustes on eriti oluline tunnustada kõiki Eesti haridustöötajaid, kes on pidanud täielikult muutma oma töökorraldust ja õpetamismeetodeid. Nad on praegu rohkem kui kunagi varem maailmas eeskujuks ja väärivad suuremat tunnustamist.
Vabariigi Valitsus määrab kuni kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat suurusega 65 000 eurot ning lisaks kümne kategooria parimatele riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot, mis antakse üle sügisel aasta õpetaja galal. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.
Alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvialaõpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat. Soositud on need kandidaadid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.
Valgamaa komisjon teeb oma valikud mai lõpus, ning oodatakse aktiivset kandidaatide esitamist kõikides kategooriates. Valgamaa kandidaadid palutakse esitada üleriigilises keskkonnas https://www.hm.ee/et/gala
Valgamaa aasta õpetaja tunnustusüritus toimub oktoobri alguses. Kandidaatide esitamine kestab 31. märtsist kuni 26. aprillini. Eelmisel aastal pälvis Valgamaa aasta õpetaja tiitli Valga Põhikooli õpetaja Eve-Mall Kirt.
Aasta kool 2020 konkursi korralduslik info selgub 27. aprillil.