UUDISED JA TEATED

Valgas on käimas kaugküttevõrgu rekonstrueerimistööd

Utilitas vahetab Valgas välja vananenud kaugküttevõrgu magistraaltorustiku. Uute eelisoleeritud torude paigaldamine tagab klientidele ööpäevaringse, mugava ning keskkonnasõbraliku kütte ja sooja vee.

Rekonstrueerimine aitab ennetada võimalikke võrguavariisid ning kütte ja sooja vee edastamise häireid. Projekti käigus asendatakse kaheksakümnendate aastate keskel ehitatud ja praeguseks amortiseerunud soojustorustik uue töökindlama ning madalama soojuskaoga torustikuga.

Kaevetöödega võivad kaasneda ajutised liiklus- ja parkimispiirangud. Täpsemat informatsiooni tööde mõjualas paiknevate kinnistute haldajatele annab Utilitase tellitud ehitaja. Ehitusjärgselt taastatakse tänavate endine olukord, sealhulgas pinnakatted ja haljastus.

Utilitas annab parima, et ehitustööd häiriks võimalikult vähe inimeste tavapärast elukorraldust. Ehitustöödega seotud soojuskatkestustest antakse varakult teada hoonete esindajatele. Kinnitatud soojuskatkestuste infot saab näha ka Utilitase kodulehelt www.utilitas.ee/soojuskatkestused.

Kokku vahetatakse välja 1044 m torustikku. Ehitustöödest mõjutatud piirkonnad on I etapil Pikk tn ja Kungla tn ning II etapil Vabaduse tn 28 ja Lai tn. Projekti maksumus on 679 974 eurot. Sellest 471 234 eurot investeerib Utilitas ja 208 740 euroga toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ehitus kestab orienteeruvalt 18. maist 30. septembrini 2020. a. Vabandame ajutiste ebamugavuste pärast.

Töid teostab AS KE Infra, projektijuht Sergei Korobov, kontakt: 5346 0492.