UUDISED JA TEATED

Selle õppeaasta viimane koolikell on kõlanud, ilusat suvevaheaega!

Tänavu kulges õppeaasta viimane kolmandik tavapäratult, siiski on põhjust rõõmu tunda kooliaasta eduka lõpetamise puhul. Valga vallavanem Ester Karuse tunnustas valla põhikoolide ja kaugõppegümnaasiumi ning ka Valga gümnaasiumi parimaid lõpetajaid ja eriliselt silma paistnud õpilasi. Kolmandat aastat järjest on vallavanema meeneks olnud puidust graveeringuga käekell.
"Kell on meeldetuletus ja märk sellest, et noored peale lõpetamist oma aega hästi kasutaksid," märkis asevallavanem Karl Kirt. „Oleme oma lõpetajate üle väga õnnelikud. Erilised tänusõnad kuuluvad õpilaste peredele ja vanematele, kelle jaoks samuti üks etapp elus läbitud," lisas Kirt.
Aineolümpiaadide võite rändas Valga valda koguni 14 õpilasele 29 ainevaldkonnas ning tunnustuse pälvis 23 õpetajat, lisaks anti üle 26 tänukirja teise ja kolmanda koha saavutanud õpilastele.
Kõik tunnustused ja meened anti üle koolide pidulikel viimastel koolipäevadel.
2019/2020 õppeaasta parimad
Valga Põhikoolist:
Alina-Lisett Anufrijeva
Inge-Karoliine Pruus
Käty Karpelin
Carmen Rääk
Säsil Johanson
Valga Priimetsa Koolist:
Daniils Petrovs
Anastassia Aleksandrova

Hargla Koolist:
Piia Ruotsi

Tsirguliina Koolist:
Raiko Kõrge

Lüllemäe Põhikoolist:
Kevin Ploomi
Valga Kaugõppegümnaasiumist:
Jana Potter
Siiri Puul
Valga Muusikakoolist:
Annabel Rüütel
Valga vallavanem tänas ka Valga Gümnaasiumi lõpetajaid
Hõbemedaliga lõpetasid:
Steven Elvet
Kenno Aldošin
Linda Balodis
Uku Laik
Kuldmedaliga lõpetasid:
Annika Joakit
Christin-Marie Laks
Annabel Voitka
Anete Püvi
Joel Raidve
Adelina Rozinfeld
Tänavu lõpetas Valga valla koolides kokku 175 õpilast. Kõige rohkem oli põhikooli lõpetajaid Valga Põhikoolis 89. Valga Priimetsa Koolis 36, Tsirguliina Koolis 15, Valga Kaugõppegümnaasiumis lõpetas 15 õppurit gümnaasiumi ja 4 põhikooli. Valla väiksemates koolides oli 6 põhikooli lõpetajat Lüllemäel, 3 Hargla Koolis. Õru Lasteaed-Algkoolist siirdus edasi viiendasse klassi edasi õppima 3 noormeest. Valga Vallavalitsus osales aktustel, lisaks käidi tervitamas riigikoolide lõpetajaid, keda Valga Gümnaasiumis oli 60 ja Valgamaa Kutseõppekeskuses 280. Valga Jaanikese kooli lõpetas 7 noort.
Oleme väga uhke ja tänulik oma koolide direktorite, õppejuhtide ja õpetajate ning kogu koolipersonali üle ning soovime vallavalitsuse poolt kõigile kosutavat suve!