UUDISED JA TEATED

Valka tuleb spordikuulsuste jõuluturniir

Täna, 12. augustil, sõlmiti Valga vallavalitsuse ja spordiklubi Laansoo Motokrossi Teami vahel koostööleping, mille kohaselt toimub Valgas 26. detsembril kogupereüritus „Honda spordikuulsuste jõuluturniir".

Sportlik-meelelahutuslik spordikuulsuste jõuluturniir sai alguse kuusteist aastat tagasi Rakvere spordihallis ja on tiirelnud mitmetes Eesti linnades.  Omaaegsest korraldajate tiimist on rivis idee üks autoreid Juhan Laansoo.

Üle-eelmisel aasta toimus jõuluturniir Kuresaares ja eelmisel aastal taas Rakveres, kus Laansoole pakkusid tuge sõudjast peakohtunik Allar Raja, kulturistist päevajuht Ott Kiivikas, vehkleja Nikolai Novosjolov ja kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter. Tuntud Eesti sportlasi esines mõõduvõtul omajagu: vehklejad Katrina Lehis ja Nikolai Novosjolov, maadleja Epp Mäe koos Helary Mäesaluga, triatleet Kaidi Kivioja koos Kirill Kotšegaroviga ja mitmed teised. Lisaks atleetidele näitasid meelelahutuslikul võistlusel jõu- ja ilunumbreid näitlejad Tõnis Niinemets ja Henrik Kalmet.

Suurepärane show, kirev tippsportlaste paraad ja vaimukas alade valik on leidnud suurepäraseid hinnanguid nii pealtvaatajate, osalejate kui ka sponsorite poolt. Laansoo sõnul on turniiril omad truud fännid, kes rändavad kaasa aasta- aastalt. "Üritusel saavad emad-isad ja lapsed suhelda meie spordikangelastega, neid nähakse natuke humoorikas ja inimlikus võtmes võistlemas sellistel rahvalikel spordialadel, nagu joonejooks, raamil rippumine, raskuse hoidmine jne.", lisas klubi juhatuse liige Juhan Laansoo.

Valgas toimuva jõuluturniiri puhul tehakse osalejate valik sel aastal parimate tulemustega silma paistnud Eesti sportlastest, kellele lisanduvad varasemad spordikuulsused. Traditsioonilistele võistlusaladele lisandub üllatusala, mille valib sel korral korraldaja, Valga vald. Samuti korraldatakse jõuluturniiril heategevuslik oksjon toetust vajavatele sportlastele.