UUDISED JA TEATED

Pedeli puhkeala äärsed prügikastid saavad puhtaks

Kuigi Valga linnas pole avalikus ruumis pindade sodimisega väga suuri probleeme, leidub siiski kohti, mis on harrastuskunstnikele iseäranis ette jäänud. Kuna prügikastidele on musta spreivärviga joonistatud muuhulgas ka ebatsensuurseid kujutisi, siis on paljud elanikud häirivatest piltidest varemgi kirja teel teada andnud.

Praegu tegelevad vallahoolduse inimesed sodimiste likvideerimisega, eile sai puhastatud virgestusala kesklinna poole jääv pool. Kolmapäeval, 12.05, jooksul puhastatakse kõik Pedeli paisjärvede äärde jäävad roostevavad prügikastid, mida on kokku üle kolmekümne.  

Rikutud prügikastide jaoks on firmas PixelPrint valmimas ilmastikukindlad kleepsud, mida saab vastavalt kujundada.

Vallavanem Monika Rosenbaum ütles, et kahjude kõrvaldamiskulud on vallale üsna kulukad, nõuavad aega ja ressursse. „Pöördun värvipihustiga sodijate poole, et lõpetaksid sellise tegevuse mis, häirib tugevasti elanikke ja kulutab valla ning vallaelanike raha. Sellise huligaanse tegevuse suhtes peab kehtima null-tolerants".

Ta lisas, et eriti kuritegelik oleks hakata sodima juba puhastatud ja kleepsudega kujundatud prügikaste, kuna sellist kahju oleks veelgi keerulisem likvideerida.