UUDISED JA TEATED

IN MEMORIAM: Laine Mänd

IN MEMORIAM: Laine Mänd

31.10.1927- 11.06.2018

Küünal on kustunud, uut päeva ei järgne ja vaikus on raskem kui muld…..

Eile, 11. juunil lahkus meie hulgast oma üheksakümnendal eluaastal Valga linna aukodanik, kauaaegne Valga haigla arst-anestesioloog Laine Mänd.

Laine Mänd töötas Valga Haiglas 40 aastat alustades 1960. aastal tegevust narkoosiarsti ja nina-kõrva-kurguarstina. Teda võib pidada üheks anestesioloogia eriala rajajaks ja arendajaks nii Valgas kui Eestis laiemalt. Lainel õnnestus kaks viimast aastat enne väljateeninud vanaduspuhkusele asumist töötada ka uues Valga Haiglas, mille ehitust arstide kollektiivis väga oodati. Laine Mänd tegi oma tööd ihu ja hingega ning 2010. aastal tunnustati teda väärika Valga linna aukodaniku tiitliga. Aukodaniku kandidaadiks esitas staažika arsti Valgamaa Arstide Liit.

Laine Mänd pidas lugu haridusest ning leidis kõrgest east hoolimata aega ja tahet osa võtta ka Valga väärikate ülikooli tegemistest. Ta oli terve elu aktiivne kultuuriürituste külastaja, armastades käia teatrietendusel ja kontsertidel ning huvitus ka reisimisest. Laine väärtustas loodust, mille keskel oli tal võimalik viibida suvekodus Tambres.

Valga rahvas jääb Laine Mändi meenutama kui töökat ja tegusat, hoolivat ja positiivset inimest. Valga vallavolikogu, Valga vallavalitsus ning Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus avaldavad omastele kaastunnet!

Laine Männi ärasaatmine toimub Valga Jaani kirikust laupäeval 16. juunil  kell 15.00. Lillede ja pärgade asemel palutakse teha annetus vähiravifondi Kingitud Elu:  https://kingitudelu.ee/