UUDISED JA TEATED

Laupäeval, 13. juulil, toimub Valga Säde pargis Liivimaa Maapäev

Vana-Liivimaa Maapäevale sarnaselt arutletakse ka Valga oma sündmusel kaasaegsetel tähtsatel teemadel. Õhtujuht Jaanus Rohumaa ja Euroopa Liidu Komisjon ootavad kaasa mõtlema kõiki debatis: "Kultuurilise mitmekesisuse hoidmine Euroopa Liidus – selle väljakutsed ja võimalused".

Avalikus arutelus osalevad: Rein Järvelill, kes on Seto Infoseltsi juhataja, ta esindab setode kui väikese kultuuriruumi esindaja nägemust. Karel Simson on kohalik ühiskonna- ja poliitikahuviline noor ja ta esindab kohalike noorte mõtteid ja ettepanekuid. Juhan Lepassaar on Euroopa Komisjoni liige ning Juha-Matti Aronen on Soome Suursaatkonna esindaja debatis.

Teiste külaliste hulgas ootab Valga Muuseum Liivimaa Maapäevale veel ka Soome suursaadikut Timo Kantolat. Kõik huvilised on oodatud suursaadikuga vestlema ja külastama Soome telki, kus jagatakse infot Soome Euroopa Liidu eesistumise kohta, näidatakse innovatiivseid loodushoidlikke materjale, pakutakse Fazeri šokolaadi ja Karjala pirukaid.

Tegevusi Liivimaa Maapäeval toimub kokku 11 telgis ning rohkem infot kõikide tegevuste ja toimumise aegade kohta leiad Liivimaa Maapäeva ürituse lehelt.

Vaata ka sündmust ning tegevusi tutvustavat videot!