UUDISED JA TEATED

Õpilasesinduste koostööpäeval peeti maha sisukad mõttetalgud ja meeskonnatreeningud

 

17. aprillil kogunesid Valga Priimetsa Kooli õpilasesinduse kutsel Valga linna koolide õpilasesindused koostööpäevale. Mõttetalgutele olid kutsutud Valga Põhikooli, Valga Gümnaasiumi ja Valgamaa Kutseõppekeskuse noored koos noorsootööjuhtidega. Arutati, milline on õpilasesinduse roll, kuidas leida motivatsiooni, teha meekonnatööd. Innukalt vahetati kogemusi ja mõtteid.

Koostööpäevale oli kutsutud mitmeid külalisi. Valga valla spordi- ja noorsootöö spetsialist MATI KIKKAS avaldas soovi noortes rohkem kasutada sõnaõigust valla elu korraldamisel. Peatselt tegutsema hakkav valla noorte volikogu peaks looma selleks paremaid võimalusi. Samuti innustas ta noori kirjutama projekte ja taotlusi erinevatesse fondidesse, mis aitavad  kaasa oma ideid ellu viia ja huviharidust laiendada.

Kuigi Priimetsa kooli õpilasesindus on napilt kuu Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) liige, leidis EÕEL-i juhatuse aseesimees JOOSEP KÄÄN võimaluse tulla meie noortele rääkima motivatsioonist ja meeskonnatöö vajalikkusest. Motivatsioon väljendab enesekindlust ja meeskonnatöö on palju rohkemat kui rühmatöö koolis, millised on meeskonnatöö tegurid, kuidas ideaalses meeskonnas saab kasutada oma tugevusi ning samal ajal arendada oma nõrkusi. Need tarkuseterad pandi kõrva taha ning koos läbiti tore meeskonnatreening.

Valga Priimetsa Kooli vilistlane, Pallase Kõrgema Kunstikooli tudeng ELINA TEDER tegi läbi rohkete näidete noortele selgeks, et ilma isikliku intsiatiivita ja mõjutusoskuseta ei tule veidi tagasihoidlikumad noored kaasa ning tihtipeale jääb kogu raskus vaid mõnete üksikute aktiivsete kanda.

Päeva teises pooles vahetasid noored ise mõtteid. Motivatsiooni leidmise ja meeskonnatöö vajalikkus said nüüd palju selgemaks. Kust aga leida ideid ja mõtteid, mida annab õpilasesinduse liikmeks olemine, kuidas saavad noored mõjutada koolielu- ja korraldust ning paljudele muudele küsimustele avaldasid noored oma mõtteid. Nii mõnigi huvitav mõte pani kogu seltskonna vaimustama.

Noored väitsid, et päev oli huvitav ja mõtlemapanev, oli mõnus üksteisega tuttavaks saada ja oli sissejuhatuseks Valga Gümnaasiumis 21. mail toimuvale meeskonnatreeningule, kus osalevad samade koolide õpilasesinduste 8-liikmelised meeskonnad koos noorsootööjuhtidega.

Aitäh Maria Sikk, Egle Kõvask ja Reelika Liivak, et oma noortega meile külla tulite!

Koostööpäeva initsiaator ja läbiviija oli Priimetsa kooli noorsootööjuht Pilvi Pindma koos õpilasesindusega.

Koostööpäeva toetas Valga Vallavalitsus.

Tekst ja fotod: Valga Priimetsa Kool