UUDISED JA TEATED

Valgamaa parim etleja on Marta Purga

Esmaspäeval toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses noorte etluskonkursi „Koidulauliku valgel" Valgamaa voor. Osales 11 etlejat seitsmest maakonna koolist. Esindatud oli Valga Priimetsa Kool, Ala, Valga, Riidaja, Keeni Põhikool, Valga Gümnaasium ja Tsirguliina Kool.

Noori etlejaid hindas viieliikmeline žürii koosseisus Valga kultuuri- ja huvialakeskuse direktor Ülle Juht, sama asutuse kultuuri- ja haridustööjuht Kaja Sisask, Valga Keskraamatukogu direktor Endla Schasmin, Valga vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Põim Kama ja meediaspetsialist Sirje Lemmik.

Noortel luulelugejatel tuli teha kaks etteastet. Traditsiooniks on saanud, et konkursil esitatakse lisaks Lydia Koidula loomepärandile ka teiste autorite  loomingut. Tänavune Koidula kaasautor on eesti luuletaja, proosakirjanik ja laulja Kristiina Ehin.

Etluskonkursi „Koidulauliku valgel" Valgamaa vooru parimad:

I koht Marta Purga, Riidaja Põhikool 5. klass, juhendaja Eve Toompalu;

II koht Gerda-Ly Käis Tsirguliina Kool 6. klass, juhendaja Ülle Vihm;

III koht Janne Hunt Valga Gümnaasium 11. klass, juhendaja Varje Schmidt.

Eripreemiad:

Triin Lass Valga Põhikool 9. klass, juhendaja Harry Zilensk, isikupärase esituse eest;

Joonas Saar Keeni Põhikool 6. klass, juhendaja Maire Roio, veenva esituse eest;

Taia Lankert Valga Priimetsa Kool 5. klass, juhendaja Reet Karbik, kõlava esituse eest.

XXII vabariiklikul etluskonkursil „Koidulauliku valgel", mis toimub 12. detsembril Pärnu Koidula Muuseumis, esindab Valgamaad Marta Purga.

Kõik etluskonkursil osalejad, juhendajad ja žürii liikmed pälvisid tänukirja, parimatele anti tänutäheks tubli esinemise eest meened.

Vabariikliku konkursi korraldajateks on Pärnu Koidula Gümnaasium, Koidula Muuseum ja Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond. Üleriigiline etluskonkurss toimub Koidula nooruslinnas Pärnus alates 1997. aastast.

Lõppvoorule on oodatud iga maakonna ja linna parim esindaja. Parimaid etlejaid tunnustatakse kahes vanuserühmas: noorem rühm 5.-9. klass ja vanem rühm 10.-12. klass. Üleriigilisel voorul  antakse välja üks peaauhind, valitakse mõlema vanuserühma kolm parimat esinejat ja jagatakse eripreemiaid.