UUDISED JA TEATED

Tallinnas valmistuvad tantsupeoks ka valgalased!

Eile näitasime oma lehel, kuidas möödub tantsupeoks valmistumine Valgast pärit Sikutajate rühmal. Täna anname ülevaate neiudest, kes tantsivad rühmas Piiripealsed.

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse rühm Piiripealsed vahetasid sel aastal triibuseelikud retuuside ja tuunikate vastu ning seekord on nad peol võimlejatena.

"Neidude esimesed proovipäevad olid üsna lühikesed ja kuigi oli piisavalt uusi jooniseid ning parasjagu segadust, said siiski uued põnevad rabalaukad ja sootaimed platsile maha tantsitud. Proove teevad võimlejad peaaegu hobustega kõrvuti, sest nende põhiväljak on Tallinna hipodroomil," räägib juhendaja Maria Sikk.

Neiudel aga energiat jagub ning tantsimise kõrvalt on juba jõutud ka pealinna avastada.

Valga vallast on laulu- ja tantsupeol ka järgnevad kollektiivid:

Laulupeol: Valga Gümnaasiumi noortekoor Ehe, Valga poistekoor Maru, Segakoor Rõõm, Tõlliste-Puka-Sangaste segakoor, Valga Põhikooli lastekoor Kiired, Valga Põhikooli mudilaskoor Sära, Lüllemäe Põhikooli laulu- ja mängukoor.

Tantsupeol: Pilleriin naisrahvatantsurühm, Valga naisrahvatantsurühm Sõsarad, Naiste võimlemisrühm Õru Murueide Tütred, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse neiduderühm Piiripealsed, Valga Gümnaasiumi ja Valgamaa Kutseõppekeskuse noorte segarahvatantsurühm Sikutajad, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse rahvatantsurühm (pererühm), Segarahvatantsurühm "Rukkilill".

Rahvamuusikapeol: Valga Muusikakooli rahvamuusikaansambel "Kirekind".