UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Täna tähistatakse 101 aasta möödumist Paju lahingust

Valgas asetati täna hommiku pärjad Jaani kiriku juures paiknevale Põhja Poegade mälestustahvli jalamile, et avaldada austust 101 aastat tagasi langenutele. Ülevaate ajaloolistest sündmustest nii Valgas kui Paju all andis major Meelis Kivi ning sõnavõttudele järgnes mälestusjumalateenistus.

Vallavalitsuse nimel asetas põhjanaabritele pühendatud mälestusmärgi juurde pärja vallavanem Margus Lepik. "101 aastat tagasi aset leidnud sündmused näitasid, et kangelaslikkus, ohvrimeelsus ja tugevad suhted liitlastega viisid vabaduse kättevõitmisele ja säilimisele," sõnas Lepik.

Mälestuspäev jätkub Pajus Põhja poegade mälestuskivi ja Paju monumendi juures.

31. jaanuaril tähistatakse 101 aasta möödumist Paju lahingust ning päev hiljem aset leidnud Valga vabastamisest. Paju mõisa all aset leidnud lahing oli Vabadussõja oluline pöördepunkt, millega otsustati Valga linna ja selle olulise raudteesõlme võitmine Eesti vägede kätte. Lisaks Eesti rahvaväe Tartu–Valga grupile andsid lahingus olulise panuse ka vaprad võitlejad Soome Põhja Poegade rügemendist, kes kandsid lahingus suuri kaotusi