UUDISED JA TEATED

Valga Muuseumis toimus mardi- ja kadrikontsert

Mardi-kadrisandi kontserdil räägiti mardi-kadripäeva kommetest, mardi-kadri perekonnast ja paljust muust nende tähtpäevadega seonduvast. Õpiti selgeks kõik vajalikud mardi-kadri laulud ning tantsud.

Olulisena tõid esinejad välja selle, et mardi-kadrisandid ei lähe komme küsima, vaid lähevad pererahvale õnne, rikkust ja kõige kasvu viima. Marti-katri joostakse kogu perega, kus on isa, ema, lapsed ning mõned vigurtegelased, nagu sokk, kurg, karu. Mardil olgu vööl kasevits, millega inimestele tervist ja õnne vitsutada.

Kontserdi läbiviijateks olid Annika Mändmaa ja Juhan Suits, kes aitasid kohalolnud lastel riietuda kadrisantideks ning ühes tantsiti ja lauldi ka jooksma minemiseks vajalikke palasid.

Annika Mändmaa on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia dirigeerimise, muusikaõpetaja eriala 2000. aastal. Alates sellest ajast tegelenud pärimusmuusika propageerimisega. Naine on juhtinud mitmeid lasteringe Viljandi Pärimusmuusika Keskuses ning kolm aastat juhtinud ka Pärimushommikuid Annikaga. Ta on olnud autor ja ettekandja Jõulumängu etendustele Eesti Pärimusmuusika Keskuses: 2012.aastal Jalmar Vabarnaga, 2013 Silver Sepaga ja 2014 Juhan Suitsuga.