UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga vallavalitsus kutsub üles esitama kandidaate aasta isa tiitlile

Valga vallavalitsus alustab sellest aastas uue traditsiooniga ning kutsub kõiki esitama kandidaate aasta isa tiitlile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 2. november.

„Tunnustamaks pere väärtusi ja vanemate rolli, algatame Valga vallas uue traditsiooni. Mais kutsusime ellu uue traditsioonina Valga valla Aasta ema valimise, kelleks sai  32aastane nelja lapse ema Annaliisa Matus, kelle esitas nominendiks lastead Kaseke juhtkond. Nüüd, isade päeva ajal, tahame ellu kutsuda ka aasta isa valimise. Varasematel aastatel linnas aasta isa valitud pole, kuid meile laekunud kodanike kirjade põhjal saame öelda, et soov sellise kauni traditsiooni vastu on olemas. Olen kindel, et meil on palju imelisi isasid, kelle kiitmiseks sõnu ei jätku. Andke meile nendest teada, et saaksime parimaid tunnustada," sõnas vallavanem Margus Lepik.

Aasta isa tiitliga tunnustatakse pereisa, kes on pühendunud ja hea isa ühele või enam lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta isa konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta isa aunimetus omistatakse ühele isale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke isasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

„Meile saadetud iseloomustused peaksid olema põhjalikud, millega on võimalusel kaasas erinevad fotod ning laste ja sõprade iseloomustused nominendi kohta. Kandidaadist parema ülevaate saamiseks on komisjonil rõõm lugeda just üksikasjalikumat iseloomustust," täpsustas vallavanem.

Kirjalikud taotlused „Valga valla aasta isa" konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga@valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga.

Taotluse võib tuua isiklikult ka Valga vallavalitsusse.

Aunimetus antakse üle Valga Jaani kirikus 16.novembril, kus toimub pidulik tänujumalateenistus-kontsert, kus esinevad vennad Johansonid ja Krista Citra Joonas.

Valga valla Aasta Isa ankeet