UUDISED JA TEATED

Valgamaa ootab kandidaate maakonna teenetemärkidele

​Valgamaa Omavalitsuste Liit ootab taotlusi maakonna teenetemärkidele 11. veebruariks 2019.

​Valgamaal antakse sellel aastal juba kolmeteistkümnendat korda välja maakonna teenetemärke. Traditsiooniliselt antakse aumärke  Eesti Vabariigi aastapäeval. Tänavu tähistatakse Eesti Vabariigi 101. aastapäeva.

Valgamaa Vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest neile, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule.

Valgamaa Teenetemärk on mõeldud neile, kes oma töö ja tegevusega on panustanud Valgamaa arengusse või kes on silma paistnud märkimisväärse, maakonna jaoks olulise teo või saavutusega.

​Taotlusi ja ettepanekuid teenetemärkide andmiseks võivad esitada Valga maakonna vallavalitsused ja volikogud, Valgamaal tegutsevad juriidilised isikud, erakonnad, liidud, ühingud, seltsid, klubid ja eraisikud.

​Taotlused ja ettepanekud palume esitada kirjalikult või elektrooniliselt Valgamaa Omavalitsuste Liidule (Kesk 11, 68203 Valga, e-post: valgamaa@valgamaa.ee ) hiljemalt 11. veebruariks 2019.

​Taotluste vormid ja lisainfo teenetemärkide kohta on leitav kodulehelt valgamaa.ee . Samas on leitavad ka Valgamaa Vapi- ja Teenetemärgi saajad läbi aegade.

Valgamaa Teenetemärgi statuut
Valgamaa Vapimärgi statuut
Valgamaa Teenetemärgi taotluse vorm
Valgamaa Vapimärgi taotluse vorm

​Valgamaa Vapi- ja Teenetemärkide kavandite autor on heraldikaekspert Priit Herodes, metallitööd teostas OÜ Sporrong Eesti.

​Aastani 2017 andis Valga maavanem koostöös Valgamaa Omavalitsuste Liiduga välja maakonna kõrgeimat autasu – Valgamaa Vapimärki ning Valgamaa Teenetemärki.

Aastast 2018 jätkab maakonnas seda traditsiooni Valgamaa Omavalitsuste Liit.

Fotol: Valga vallavanem Margus Lepik ja Raimond Luts, Valgamaa Vapimärk 2018 saaja