UUDISED JA TEATED

Valgamaad külastab Moldova delegatsioon

Esmaspäeva hommikul saabus Valga linna Moldova 17-liikmeline delegatsioon, kelle hulgas ka Moldova suursaadik Eestis Mrs Inga Ionesii. Külalisi võttis vastu Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Anneli Kattai, kes tutvustas külalistele Valga raekoja I korrusel asuvaid arenguagentuuri tööruume.

Seejärel kohtusid delegatsiooni liikmed Valga vallavolikogu esimehe Külliki Siilakuga, kes tutvustas külalistele Valga vallavolikogu koosseisu ja töökorda ning rääkis toimunud haldusreformist.

Siilak andis ülevaate Valga linna rahvastikust ja selle koosseisust. Vahetati kogemusi kahe riigi ettevõtluse alustamise ja arendamise ning toetuste saamise võimaluste üle.

Kuna delegatsioon Moldovast saabus Valka Valgamaa Omavalitsuste Liiduga toimiva projekti raames, mille teemaks on naised ettevõtluses, rääkis Külliki Siilak ka oma isiklikest kogemustest ettevõtjana. „Ettevõtlusega alustamine nõuab enesekindlust ja usku enda tegemistesse. Raha taha asi jääda ei tohi, raha on alati olemas, see tuleb vaid üles leida. Tehke oma asja, konkurentsi ei tohi karta," jagas Siilak soovitusi. Külalistele näidati Valga vallavolikogu tööruume.

Esmaspäeval külastavad Moldova delegatsiooni liikmed Tiina Loomemaja, Valga Põhikooli ja OÜ-ga Moon. Õhtul kohtuvad Valgamaa omavalitsuste juhid ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu esimees moldovlastega Pühajärvel, kus allkirjastatakse edasine koostööleping.

Teisipäeval tutvuvad külalised Valgamaa Kutseõppekeskusega, kohtuvad Johanna kohviku ja restoran Lilli omanikega ning külastavad FIE Maire Riidu käsitöökoda.