UUDISED JA TEATED

Võistlusmatk „Kuperjanovlaste rada“ paneb noored proovile

14.-18. augustini toimub Valgamaal võistlusmatk "Kuperjanovlaste rada". Võistkondade registreerimise tähtaeg on 1. august.

Võistlusmatkast on oodatud osa võtma Kodutütarde ja Noorkotkaste neljaliikmelised võistkonnad (lubatud ka segavõistkonnad) vanuses 14 – 19 a (k.a.) ning külalisvõistkonnad, kes ei ole Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmed, kuid vastavad vanusele. Eraldi arvestuses oodatakse rajale endiseid Valgamaa noorkotkaid ja kodutütreid. 

Võistlusmatka kogupikkus on orienteeruvalt 100km. Võistkonnal tuleb liikuda jalgsi maastikul ning täita talle antud ülesandeid. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Põhikaardina kasutatakse Eesti Kaitseväe topograafilist kaarti mõõtkavas 1:50 000. Võistlusmatkal toimub liikumine kontrollpunktist - kontrollpunkti vastavalt etteantud järjestusele ning ajagraafikule.

Kontrollpunktides tuleb täita etteantud ülesandeid. Söömaajad ja puhkepausid jäävad rajal olles võistkonna planeerida.

Võistlusmatka juhend leitav Valgamaa noorteportaal tankla.net või kaitseliidu Valgamaa maleva kodulehel valgamaa. kaitseliit.ee