« Tagasi

Valga linna seiklusorienteerumine 9. aprillil!

EESMÄRK

Propageerida tervislikke ja aktiivseid eluviise ja tutvustada orienteerumist.

KORRALDAJAD JA LÄBIVIIJAD

Võistluse korraldajad ja läbiviijad on Valga vald ja Noorte Kotkaste Valgamaa malev ning Kodutütarde Valgamaa ringkond koostöös Kaitseliidu Valgamaa maleva ja Naiskodukaitse Valga ringkonnaga.

AEG JA KOHT

Võistlus toimub 9. aprillil 2023 Valgamaal Valga linnas. Start antakse 9. aprillil kell 11.00 Valga keskväljakult. Võistluse finiš on 9. aprillil viimasele võistkonnale orienteeruvalt kell 14.00 samas kohas. Võistkondade viimane registreerimisaeg on 05. aprill  2023. Registreerida ja infot saab: Tõnu Vahtra tel +372 5301 1787 e-post tonu.vahtra@valga.ee

AJAKAVA

9. aprill 2023

10.00–10.40  Kogunemine, mandaat

10.40–10.55  Võistluse tutvustus

11.00               Võistkondade ühisstart

15.00               Ürituse lõpetamine, tagasiside, autasustamine

 

OSALEJAD

Võistkondade suuruseks on 2-4 inimest. Võistkondadele on avatud 3 võistlusklassi: tavaklass, noorteklass ja pereklass.

  • tavaklassis saavad osaleda kõik huvilised vanuses 15+.
  • noorteklassis saavad osaleda noored vanuses 7a – 14a.
  • pereklassis peab võistkonnas olema vähemalt üks täiskasvanu ja üks kuni 14. aastane laps.

 

RADA JA VÕISTLUSTINGIMUSED

Etteantud maa-alale on paigaldatud  40 kontrollpunkti. Võistkonna ülesanne on 3 tunni jooksul koguda võimalikult palju punkte, läbides võimalikult palju kontrollpunkte ja vastates kuvatud küsimustele õigesti. Igas kontrollpunkti asukohas kuvab nutitelefoni rakendus võistkonnale küsimuse, millele võistkond peab vastama. Õige vastus võrdub kaardil märgitud punkti numbri esimese numbriga, kui võistkond vastab esitatud küsimusele valesti on tulemuseks punkti väärtus – märgiga. Kontrollpunkte saab fikseerida punktist 50 meetri raadiuses ja selleks peab olema sisselülitatud telefoni GPS.

Võistkond peab finišisse jõudma 3 tunniga. Iga hilinenud minut maksab võistkonnale 1 punkti. Aega arvestab võistluseks kasutatav nutitelefoni rakendus.

Soovitatav on nutitelefoni rakendus laadida telefoni valmis juba enne võistluspäeva, et vältida võistluspäeval võimalike probleeme ja ebamugavusi. Võistlusel kasutatakse nutitelefoni rakendust „Nutilogi", mis on leitav android telefoni jaoks (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.nutilogi) ja Iphone telefoni jaoks (https://apps.apple.com/ee/app/nutilogi/id1498594669). Rakenduse esmakordsel kasutamisel tuleb ennast tuvastada google konto või telefoni kaudu.

Võistlusel tuleb võistkonnal liikuda jalgsi.

 

TULEMUSTE ARVESTAMINE

Autasustatakse võistlusklassi kolme kõige rohkem punkte kogunud võistkonda. Võrdsete punktide korral võidab finišisse varem jõudnud võistkond.

MUU

Kõik võistlejad vastutavad oma tervisliku seisundi eest ise. Juhendis määratlemata juhud lahendavad kohtunikud kohapeal.

Korraldajatel on õigus võistluse käigus tehtavaid pilte ning videomaterjale avaldada organisatsioonide kodulehtedel ja kommunikatsioonivahendites

NB! VÕISTLUSE KORRALDAJA TEEB VASTAVALT RIIKLIKELE SOOVITUSTELE KÕIK ENDAST OLENEVA, ET TÕKESTADA COVID-19 VIIRUSE LEVIKUT.

Tõnu Vahtra

spordi- ja noorsootööspetsialist

+372 5301 1787

tonu.vahtra@valga.ee