Vabariigi President sõidab esimesele sisevisiidile Valgamaale

Foto: Siim Lõvi /ERR

President Alar Karis on neljapäeval ja reedel ametiaja esimesel sisevisiidil Valgamaal, et arutada vallavanemate ja volikogu esimeeste, meedikute ning koolijuhtidega tervisekriisiga toimetulekut.

„Soovin presidendina külastada esimesena just Valgamaad, et arutada pealinnast ühes kaugeimas maakonnas kohaliku elu edenemist ning sealseid murekohti. Ajuti tundub mulle, et Valgamaa on ebaõiglaselt kõrvale jäätud, unustatud," ütles president Karis. „Muidugi jätab oma märgi sellele sõidule tervisekriis, mille mõju on tunda väga tugevalt ka Valgamaal, kus arstid teevad tublit tööd, et viirust ohjeldada. Tahan kohapeal aru saada, miks on Valga valla vaktsineerituse tase madalam kui kõrval asuvates Tõrva või Otepää vallas. Samuti soovin kuulda, kuidas edeneb Valga koolides keelekümblus ning ka venekeelsetest kodudest pärit noorte lõimumine eesti kooli," lausus riigipea.

President Karis kohtub visiidil Valga, Tõrva ja Otepää vallajuhtidega.  

Riigipea kohtub nii Valga kui ka Otepää tervishoiutöötajatega, et arutada pandeemia olukorda ning vaktsineerimise kulgu. President Karis külastab Valga haiglat ja sealsest perearstikeskust ning kohtub Otepää perearstide ja -õdedega.

Samuti külastab president Karis Valga Gümnaasiumi. Riigipea arutab Valga Gümnaasiumi, Valga Priimetsa Kooli ja Valga Põhikooli juhtidega keelekümbluse teemadel.

Riigipea tutvub Valgas ka päästekomando töö ja meeskonnaga. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu annab president Karisele ülevaate valdkonna tegevusest.

Tõrva vallas külastab president Karis põllumajandusettevõtet Hummuli Agro, mis tegeleb piimakarjakasvatuse ja teravilja ning rapsi kasvatamisega. Riigipea tutvub ettevõtte poolt Hummuli lasteaeda Sipsik ehitatava õppelaudaga, mis annab lastele võimaluse õppida põllumajanduse ja maaeluga seonduvat.