Valga Muusikakool tähistab väärikat juubelit

Foto: Pärimusmuusika tantsutoas mängis tantsuks Valga Muusikakooli pärimusmuusikaõpilaste ansambel "Kirekind"/Eve Müür.

Tuleva aasta suvel jõuab Valga Muusikakooli väärika verstapostini - 100. sünnipäevani - ning tähelepanuväärse tähtpäeva teadvustamiseks on planeeritud enam kui poole aasta jagu kauneid kontserte ja mitmeid teisi muusikaga seonduvaid sündmusi, millest lahkelt oodatakse osa saama kõiki muusikasõpru. Juubeliaastat on muusikakool hoolikalt planeerinud - sündmustesarjas ei jää esindamata ükski valdkond, tutvustamata kooli ajalugu ega ka tänased tegijad.

Juubeliaasta muusikaliste sündmuste jada avasid pärimusmuusikud – möödunud pühapäeval toimus pärimusmuusika tantsutuba, mille eestvedajateks olid õpetajad Koidu Ahk ja Meelika Hainsoo, tantsuks mängis pärimusmuusikute ansambel "Kirekind", kusjuures noored muusikud meelitasid oma mänguga tantsijad põrandale juba esimese loo ajal.

Õpetaja Koidu Ahk tõdes, et tantsutoas osalejate arv oli küll väike (siiski muusikakooli saali jaoks paras), aga tantsutoa vaimsus suur. "Meil jätkus muusikat kaheks tunniks ja rohkemgi  - etteastete ning koosluste mitmekesisuses, tämbrite (pillide) vahelduvuses, Jämmimine käis kõige ehedamal moel. Mängisid pärimusmuusika õpilaste ansambel "Kirekind", vilistlased, külalisi oli Valgast Räpinani". Õpetaja Meelika Hainsoo lisas: "Tantsutoas kõlas eelmise sajandi alguspoole külamuusika elavas esituses. Õpetati ka muusika juurde käivaid tantsusamme ning jala said valgeks ka need, kel varem sellelaadsete tantsudega kogemus puudus".

Sündmuste seeria jätkuna algas kolmapäeval, 24. novembril festival „Ühe pilli lugu". Festival on Valga kultuurikavas alates 2016. aastast ja tähelepanu all on olnud igal aastal üks pill: tšello, löökpillid, puhkpillid ja klaver. Sellel aastal keskenduvad festivalil esinejad inimhäälele - laulule. Lisatud festivali „Ühe pilli lugu, hääl" kava.

Detsembrikuu on klaveri eriala päralt – siis tähistavad sünnipäeva klaveri eriala õpilased, õpetajad ja nende külalised. Toimub esimene avalik kontsert hiljaaegu muusikakoolile soetatud klaveril ning esinema on lubanud tulla Eesti tuntud pianist Johan Randvere, tema oli ka see, kes professionaalina aitas uut instrumenti Tšehhimaal vabrikus välja valida.

Jaanuaris pakub kontserdi löökpilli eriala. Külla on oodata õpilasi partnerkoolist.

Veebruaris on taas toimumas rahvusvaheline klaveriansamblite festival, mis alates 1996. aastast on Valgas üle aasta toimunud. Festivali patrooniks on aastaid olnud vabariigi tunnustatud ansamblipaar Nata-Ly Sakkos ja Toivo Päeske, viimastel aastatel on liitunud Ebe Müntel ja Jorma Toots.

Märtsikuus tähistatakse sünnipäeva kitarri, viiuli ja tšello erialade kontsertidega. Esineb ka kooli keelpilliorkester.

Erinevate puhkpillide – flööt, klarnet, trompet, tromboon, metsasarv - esinemist ja puhkpilliorkestrit saab kuulata aprillikuus.

Akordioni eriala ühendab oma juubeliürituse akordioni sünnipäevaga, mida tähistatakse üle maailma  maikuus.

Kooli sünnipäevapidu praegustele õpilastele on kavas 9. juunil ja pidustused kulmineeruvad Valga linna sünnipäeval - 11 juunil - piduliku kontsert-aktuse ja vilistlaste kokkutulekuga.

Valga Muusikakool ootab kõiki oma sõpru pidustustest osa saama!

Valga Muusikakool 100 sündmuste kava:

 • Pärimusmuusika  tantsutuba - pühapäev,  21. november 2021
 • Festival "Ühe pilli lugu - hääl" - 24.-28. november 2021
 • Klaveripäev - teisipäev, 7. detsember 2021
 • Trumm! Trumm! Trumm!-  teisipäev, 25. jaanuar 2022
 • Klaveriansamblite festival - laupäev, 12. veebruar 2022
 • Kitarrimängud - esinevad kitarristid meilt ja mujalt - reede, 18. märts 2022
 • Keelpillid - teisipäev, 31. märts 2022
 • Puhkpillide pidupäev - reede, 8. aprill 2022
 • Akordion - esmapäev, 9. mai 2022
 • Muusikakooli sünnipäevapidu õpilastele - neljapäev, 9. juuni 2022
 • Juubeli kontsert-aktus ja vilistlaste kokkutulek - laupäev, 11. juuni 2022

Valga Muusikakooli nimel Tiia Parmo