Valga Põhikool jääb alates esmaspäevast osalisele distantsõppele

Foto: Ragnar Vutt.
 
Valga Põhikool jääb peale vaheaega, alates esmaspäevast, 1. novembrist osalisele distantsõppele. Otsus puudutab 4. ja 6.–8. klasside õpilasi, ülejäänud klassid jätkavad tavapärase õppetööga.
 
Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov selgitas, et otsus sündis koostöös koolipidajaga põhjusel, et Valga maakonnas ja ka põhikoolis on viiruse leviku näitajad kiires tõusutrendis. „Esialgu nädalaks jäävad kaugõppele need lennud, kus esinevad mitmed haigusjuhtumid. Ka Terviseameti andmetel on praegu kõige suurem nakatumine just 10–14-aastaste seas," selgitab koolijuht ja märgib lisaks, et haigestumist on ka õpetajate seas. „Meie õpetajad ei ole kahjuks täna veel piisavalt kaitstud, sest enamus neist said vaktsineeritud 6-8 kuud tagasi ning tõhustusdoosiga vaktsineerimise võimalus avanes alles hiljuti. Otsuse tegime kogu meie koolipere heaolu nimel."
 
Hannely Luik-Stogov rõhutab, et distantsõppele jäävate klasside õpilastel palutakse võimalusel hoiduda kõikidest koduvälistest lähikontaktidest, mis tähendab, et õpilased ei osale sel perioodil ka huvitöös ja spordiringides.
 
Veel annab kool teada, et õppetöö korralduslikku infot ja teavet toidupakkide tellimise kohta edastatakse distantsõppele jäävate klasside õpilastele alates reedest elektroonilise päeviku keskkonnas. Nii distantsõppes kui ka kontaktõppes toimuvad koolitunnid vastavalt tunniplaanile.
 
Luik-Stogovi sõnul on sellise õppetöö korralduse eesmärk pidurdada olemasolevate kollete levikut ning vältida massilist nakatumist. Otsus õppetöö edasise toimimise osas tehakse 4. novembril.