Vallavalitsus soovib spordihoone ehitamiseks ja motokompleksi arendamiseks laenu võtta

15. oktoobril peetaval Valga vallavolikogu istungil teeb vallavanem Monika Rogenbaum ettepaneku võtta laenu Priimetsa Kooli spordihoone ehitamiseks ja Jaanikese motokompleksi arendamiseks.

Priimetsa Kooli spordihoone ehitamiseks on plaanis taotleda laenu kuni 1 550 000 eurot tähtajaga kuni 10 aastat. „Oleme väike vald ja miljoneid meil eelarves üle ei ole, kuid spordihoone rajamisega enam venitada ei saa," ütles Rogenbaum, kelle sõnul on uut spordihoonet oodatud juba 2016. aastast, mil langetati otsus kool kesklinna kolida. Uut halli hakkavad lisaks Priimetsa Kooli enam kui 320 õpilasele kasutama ka Valga Põhikooli ja Valga Gümnaasiumi õpilased ning spordiklubid. Lisaks uue 995,5 m2 suuruse hoone ehitamisele rajab vald muuhulgas külastajate sõidukite tarvis uue parkla ning korrastab ümbritsevat haljastust, samuti saab kompleks uued tribüünid. Valga keskstaadioni ala, kuhu uus hoone rajatakse, jääb Vabaduse, J. Kuperjanovi, E. Enno ja Kungla tänavatest ümbritsetud kvartali keskele.

Jaanikese motokompleksi puhul on vallavanem Rogenbaumi sõnul tegemist nii-öelda päästemissiooniga. „Oleme täna olukorras, kus meil on vaja leida Jaanikese motokompleksi esimese etapi jaoks omalt poolt rahastus, sest vastasel juhul ei saa me raha taotleda ka teise ja kolmanda etapi jaoks." Plaanis on laenu võtta kuni 170 000 eurot kuni 10-aastase tähtajaga, et 2022. aastal ehitada välja Jaanikese motoradade kastmissüsteem. „Hetkel on kastmissüsteemi puudumine otseseks takistuseks raja kvaliteedi tagamisel ja seega võistluste korraldamisel. Rajatav kastmissüsteem võimaldab radasid nii rahvusvahelistele standarditele vastavalt hooldada kui ka tolmuteket vähendada," ütles Rogenbaum.

Selleks, et Valga vald saaks edasi liikuda järgmiste voorude projektidega, tuleb hankeleping ehitajaga sõlmida hiljemalt 15. detsembril. Õigeaegne hankelepingu sõlmimine võimaldab edasi minna projekti teise etapi tööde rahastustaotlusega, millega saadud vahenditest ehitatakse välja kanalisatsiooni- ja veevarustussüsteem ning rekonstrueeritakse võistlejate parkla. Samuti projekteeritakse ja ehitatakse teise etapi raames valmis Jaanikese Discgolfi park. Kolmanda etapi käigus saab moto- ja vabaajakeskuse endale PVC-halli maastikuhooldustehnika hoidmiseks ning raja- ja maastikuhooldustehnika ala korras hoidmiseks.

Projekti "Jaanikese motoradade kastmissüsteemi väljaehitamine" põhitaotlus esitati 6. augustil 2021 Riigi Tugiteenuste Keskusele.

Jaanikese motokompleksi kuulub täna muuhulgas 1900 m pikkune krossirada ning 2008. aastal valminud endurorada.