« Tagasi

Vallavanema tervitus eakate päeva puhul

Armsad Valga valla seeniorid!

Oktoobrikuu esimesel päeval liigume sügiskuusse ja ühtlasi tähistame rahvusvahelist eakate päeva. Sel päeval pööratakse tähelepanu vanemate inimeste tervisele ja tunnustakse nende pikaajalist panust ühiskonda.

Eelmisel nädalal õnnitlesime valla väärikamas eas sünnipäevalapsi, kes tähistasid sel kevadel ja suvel 70-ndat või veelgi kõrgemat sünnipäeva või juubelit.

Soovin eakate päeva puhul uuesti õnnitleda nii eilseid kui ka tulevasi juubilare ja tahan soovida kõigile tugevat tervist, palju teotahet, rõõmu ning õnnestumisi.

Just eakamad inimesed on oma kannatlikkuse ja elukogemusega meid kõiki rasketest ja keerulistest aegadest tänasesse toonud. Nüüd on noorematel aeg seista selle eest, et kaasa aidata väärikale vananemisele, oma vanaemade ja vanaisade eest hea seista ja hoolt kanda. Kuigi maailm ei ilmuta rahunemise märke, on Eestis keskmine eluiga tõusuteel. See tähendab, et meil on rohkem teotahtelisi ja aktiivseid inimesi, kes kogukondades tegutsevad, ilu loovad ja kultuuri elavdavad.  Järjest rohkem saame eakate kogemuste ja oskustega arvestada.

Nädala algul alustasid Valgas väärikate ülikooli õppurid, kes on võtnud südameasjaks uute teadmiste omandamise. Püüdleme üheskoos selle poole, et pikendada inimeste tervena elatud eluiga ja parandada elukvaliteeti, tagamaks vanemaealistele võrdseid võimalusi ja hõivet,  paremat hoolekannet ning suuremat heaolu.

Armsad Valga valla seeniorid! Soovin Teile ilusat ja meeleolukat eakate päeva ning värviküllast sügist!