EELINFO

Valga Vallavalitsuse 3. nädala (18.-24.01.2021) eelinfo

Valga vallavalitsuse töötajad, kelle töökoht asub aadressil Puiestee tn 8, viibivad kaugtööl kuni 22. jaanuarini. Vallavalitsuse ametnikud ja teenistujad viibivad kodukontoris ning vallakodanikke teenindatakse telefoni ja e-kanalite vahendusel. Avaldusi ja dokumente saab esitada tavaposti ja e-posti teel, avalduste blanketid on leitavad Valga valla kodulehelt. Kodulehel on olemas e-taotluskeskkond, kuhu id-kaardiga sisse logides saab vajalikke toiminguid teha.

Sotsiaaltöö teenistuse spetsialistide poole aadressil Kungla tn 12 saab endiselt pöörduda eelnevalt kokku leppides:

  • Kolmapäeviti: 16.00-18.00
  • Reedeti: 10.00-12.00

Ametnike kontaktid valla kodulehel: https://www.valga.ee/kontaktid, lisainfot saab vallavalitsuse üldtelefonilt +372 766 9900.

Esmaspäev, 18. jaanuar

- kell 09.00 inforing Teams´i keskkonnas;

- kell 10.00 vallavalitsuse erakorraline istung Teams`i keskkonnas;

- kell 13.00 Valgamaa haridusmessi koosolek;

- kell 14.00 liikluskomisjoni koosolek;

- kell 15.30 Lõuna-Eesti RKK ja KOV juhtide ühisistung: iganädalane infovahetus Covid-19 teemadel. Olukorra ülevaated, ettepanekud Riigikantseleile edastamiseks, arutelud omavaheliseks koostööks, kogemuste vahetamine ennetustegevusteks.

Teisipäev, 19. jaanuar

- kell 09.00 Skype´i koosolek: „Kodud tuleohutuks" projekti korraldusest 2021 aastal. Osalevad asevallavanem Mati Kikkas ja sotsiaaltöö teenistuse juhataja Jüri Kõre;

- kell 9.00–12.00 Kagu-Eesti tööstusalade uuringu tutvustusseminar virtuaalkeskkonnas Zoom. Osaleb ettevõtluse- ja arenguspetsialist Mare Raid;

- kell 13.00 Valga-Valka kohtumine (elektroonselt), osaleb vallavanem Ester Karuse.

Kolmapäev, 20. jaanuar

- kell 11.00 raadiosaates „Valgalase pooltund" on külas kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam.

Reede, 22. jaanuar

- kell 10.00-11.30 Kagu-Eesti tööandjate e-infohommik „Koolitame koos töötajaid!" Teams`i keskkonnas.  Osaleb kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam.

Sündmused Valga vallas:

NB! Üritusi korraldatakse vastavalt sellele, kuidas koroonaviirusest tingitud olukord võimaldab.

21. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas muinasjututorni jututund veebis (vene keeles).

22. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.

NÄITUSED

12. jaanuar - 27. veebruar näitus „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil". Avamine 12. jaanuaril kell 16. Näitus annab külastajale suurepärase esemelise ülevaate eelmise sajandi suuremates sõjalistes konfliktides kasutatud kiivritest. Näitusel on esindatud kõige tähtsamad esimeses maailmasõjas esile kerkinud kiivritüübid ning nende erinevad modifikatsioonid ja arendused, mis katsid sõdurite päid ka teises maailmasõjas ning hiljem, paljudel välja pandud kiivritel on ka oma põnev lugu. Näiteks üks kiiver on leitud Varblast, kus seda kasutati vahepeal kanade söögikausina. Erinevaid kiivreid on väljapanekul ühtekokku 50. Näitusel väljas olevad kiivrid pärinevad kõige suuremast kiivrite erakogust Eestis. Kogu omanik on Aare Nõmm.

13. jaanuar - 5. veebruar Lüllemäe Raamatukogus raamatukogu lahtiolekuaegadel  Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus.

Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast.

Kõik fotod pärinevad vahemikust 1. mai kuni 30. september 2020 Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast. Piltidel on kajastatud piirkonna sündmused, loodus, eluolu, tabatud hetked jm ehk need tegevused ja emotsioonid, mida kogedes saab öelda, et maal on hea elada.

Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus. Konkursi korraldamist toetas Valga Vallavalitsus.