Sündmused

APRILL

Seoses COVID-19 laialdase levikuga ei ole siseruumides aprilli lõpuni lubatud korraldada avalikke koosolekuid ja üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse.

Vaata kehtivaid piiranguid

 

LÜKKUB EDASI! 3. aprill kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Piiripealsed juubelikontsert "Vahel ületame piire". Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse neiduderühma Piiripealsed 5. sünnipäeva kontsert.

LÜKKUB EDASI! 6. aprill kell 12 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Vaba Lava lastelavastus, Matthias Johann Eiseni kogust pärit muinasjuttudel põhinev fantaasia "Muinasjutumöll".

7. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele.

LÜKKUB EDASI, toimub 18. mail! 07. aprill kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla eakate juubilaride austamisüritus. Kutsetega.

8. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne jututund (vene keeles)*

9. aprill kell 12-14.30 Facebookis Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla lehel ja Tankla TV Youtube kanalil Valgamaa haridusmess „Vali nutikalt!". Mess on ka järelvaadatav.

9. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne jututund algklasside õpilastele.

LÜKKUB EDASI, toimub 15. oktoobril! 9. aprill Naiste öö Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Meeleolukas õhtu koos ägedate esinejatega, imelise muusikaga ja võrratute butiikidega.

JÄÄB ÄRA! 10. aprill VI Eesti-Läti Jooks Valga ja Valka tänavatel. Kaksiklinna on oodatud kõik jooksusõbrad, et saada osa ühest omapäraseimast jooksuvõistlusest, mis kulgeb kahes riigis. Start antakse Valga Keskstaadionilt.

JÄÄB ÄRA! 11. aprill Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Festivali Koolitants Valgamaa tantsupäev.

14. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele.

LÜKKUB EDASI! 14. aprill kell 14 Lüllemäe Kultuurimajas niidigraafika õpituba. Osaluspanus 10.-

15. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne jututund (vene keeles).

16. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel virtuaalne jututund algklasside õpilastele.

LÜKKUB EDASI! 17. aprill kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses etendus „Teil on naljakas...Aga mina abiellun"/ „ВАМ СМЕШО! А МНЕ ЖЕНИТЬСЯ….".

LÜKKUB EDASI, toimub 17. mail! 20. aprill kell 19  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kontsert „Kolm meest, naine ja 90ndad". Kolm meest ja naine ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo tulevad taas, et tuua teieni enda tutikas kontsert. Piletid Piletilevis eelmüügist 22 €, kontserdi päeval piletid kallimad.

17.-30. aprill Juku-Peedu südamekuu eritrimm. Juku-Peedu pakub südamekuul südame trimmimiseks veidi kontaktivaba looduses uitamist Juku-Peedu orienteerumise püsiradadel. Kui soovid värskes õhus aktiivselt aega veeta, vaata täpsemalt: www.jukupeedu.ee.

21. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel Virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele.

22. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel Virtuaalne jututund (vene keeles).

23. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel Virtuaalne jututund algklasside õpilastele.

LÜKKUB EDASI, toimub 10. juunil! 23. aprill Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses August Gailiti nimelise novelliauhinna üleandmine.

LÜKKUB SÜGISESSE! 24. aprill kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses MTÜ Ansambel Oduvantšiki kontsert.

LÜKKUB EDASI! 25. aprill kell 14 Lüllemäe Kultuurimajas Mari Jürjens kontsert. Pilet 5.-

27. aprill kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Eesti Rahvamajade Ühingu tunnustusüritus „Kaheksakand" (kutsetega).

28. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel Virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele.

28. aprill kell 16 Valga Muuseumis Hanno Talvingu (Eesti Vabaõhumuuseum) loeng „Oi külad, oi kõrtsid… Eesti kõrtsikultuuri ajaloost". Tegu on avaettekandega Valgamaa pärimuskultuuripeole  „Karskusseltsi perelõbu" eelnevas loengusarjas.

29. aprill kell 14 Valga Keskraamatukogu Facebooki lehel Virtuaalne jututund (vene keeles).

30. aprill kell 13 Microsoft Teams keskkonnas virtuaalne „Üle-eestiline kirjandusmäng" maakondlik voor. Palume õpetajatel 3-liikmelised võistkonnad registreerida hiljemalt 23. aprilliks:Tel: 766 9984 või laste@valgark.ee. Tegevus toimub eraldi Microsoft Teamsi koosolekuna, kus võistkonna küsimustele vastamist jälgib raamatukogu töötaja. Täpsem info õpetajatele peale registreerumist. Lisainfo ka www.valgark.ee (Üritused).

Valga Keskraamatukogu ootab klasse virtuaalsetesse raamatukogutundidesse. Raamatukogu ootab klasse virtuaalsetesse raamatukogutundidesse. Tutvustame raamatuid, loeme ette ning pakume ka käelist tegevust. Kui see võimalus kõnetab, siis kliki julgesti allpool asuval lingil ning täida eelküsimustik. Eelküsimustik on vajalik, et saaksime omalt poolt olla Teie jaoks paindlikud ning arvestada tundide ettevalmistamisel Teie soovidega. Pärast küsimustiku täitmist võtab raamatukogu Teiega ühendust. Link: https://forms.gle/tm8PMTUAXU6dme6W7

NÄITUSED

LÜKKUB EDASI! 13. aprill - 30. mai Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses fotonäitus "Mõskmisõ luuminõ".

19. aprill - 21. mai Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus, ovaalsaalis näitus "Naise elu lõuend". Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus "Naise elu lõuend," keskmes on lasterikka pere ema kui naine. Näituse loomise eesmärgiks on peegeldada naise olemust ja naiselikkust, tuues esile naise karakteri ja sisemise väe. Näitusega soovitakse edasi anda sõnumit, et emadus toob esile naise ilu, võlu ja väe. Näitus koosneb kolmeteistkümnest inspireeriva naise fotost, mis põhinevad tuntud kunstnike maalide taaslavastustel. Peategelastena figureerivad Eesti naised, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning kes on silma paistnud aktiivse ja pikaaegse kogukonnatööga. Projektis osalenud 13nel emal on ühtekokku 58 last.

kuni 30. aprillini Valga Muuseumis näitused: linnalooduse näitus "Ma pole külaline, ma elan siin" ja "Plekist plastini: sõjakiivri areng 20.sajandil".