Sündmused

SÜNDMUSED AUGUSTIS

1. augustil kell 10-23 Tsirguliina kooli hoovis esmakordselt TSIRGUFEST. Ürituse raames on oodatud käsitöömeistrid ja talukaupade tootjad-müüjad ühisele laadapäevale. Lapsi rõõmustab kloun Ummi, valmistatakse paberist linde ja tehakse muud põnevat. Staadionile on üles seatud kiiking, korvpalliväljakul toimuvad 3+3 võistlused korvpallis. Mälumäng teemal Tsirguliina 100.

  • Kell 13 annavad kontserdi Sirje ja Rein Kurg
  • Kell 15 orienteerumise rahvavõistlus "Kurepesad"
  • Kell 18  õhtune programm ,,Igal linnul oma laul"
  • Kell 20.15 Nedsaja Küla Bänd. Vaheaegadel üllatusesinejad

3.-8. august Tivoli Tuur Valgas, aadressil Pärna pst 17A. Alates teisipäevast kuni nädala lõpuni on võimalus külastada atraktsioone äripäevadel kell 15-22, nädalavahetusel kell 12-22. Pileti hind 5 eurot, 5 piletit komplektina 20 eurot.

4. augustil kell 16  Loodusretk noortele algusega Tambres RMK kontori juures. Metsaretkel õpitakse märkama ja ära tundma erinevaid puu- ja puiduliike, räägitakse, milliseid omadusi jälgida puukäsitööks vajamineva puidu valimisel. Retke giidiks on puutöömeister Indrek Merimaa.

6. augustil kell 15 Valga muuseumis kõlapaela punumise töötuba. Olete oodatud osalema. Registreerida saab: karunati00@gmail.com

6. augustil kella 11-18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses „Suvekuum minifestival

6. augustil kell 11 ja 13 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Eve Kruuse maalimise töötuba. Eelnev maalimiskogemus pole vajalik. Lahedas õhkkonnas valmib kunstnik Eve Kruuse juhendamisel  sinu maal – kingitus sulle endale või sinu sõbrale, meenutamaks erilist päeva. Hind: 35 eurot osaleja kohta. Hind sisaldab  kõiki kunstitarbeid, mis maalimiseks vajalikud  ja juhendaja teenust. Koha grupis sulle soovitud ajal tagab kui annate enda tulekust eelnevalt teada tel 513 7185, e-post: ylle@valgakultuurikeskus.ee

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstnik Eve Kruuse maalide näitus-müük.

6. augustil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses vestlusõhtu "Head tüdrukud nii ei tee. Südamesõbrannad". Lavale astub kolm „südamesõbrannat": skandaalitar Anu Saagim, Eesti seksikaim naine Brigitte Susanne Hunt, aastaema Liina Pulges. Piletid on müügil Ticketeris: https://www.ticketer.ee/head-tudrukud-nii-ei-tee-sudamesobrannad. Piletiinfo: Eelmüügipilet 21 eurot, tavapilet 25 eurot.

7. augustil kell 12 Paju lahingu suvejooks 2021. Start antakse kell 12 Paju mõisa juures. Finiš Valga Vabadussõja mälestusmärgi juures (Rahu ja Kuperjanovi tn ristmikul). Distantsi pikkuseks 7,7 km. Osavõtuks registreerimine: eelregistreerimine www.valgasport.ee või stardipaigas alates kell 11.20. Osalustasu 5 eurot (kuni 18 aastastele tasuta). Buss stardipaika väljub Valga Spordihalli juurest kell 10.30 (kohtade arv piiratud). Täpne info www.valgasport.ee.

12. augustil kell 18 Roosiaia pidu Kaagjärve mõisas. Juba kolmandat aastat avab Kaagjärve mõis ühel kaunil augustiõhtul oma uksed külalistele. Suvisest roosiaia peost on saanud südamelähedane tava, mis toob mõisaaeda palju ilusaid inimesi ja hea tuju ning pakub võimaluse oma silmaga vaadata, millised arengud on mõisas viimase aasta jooksul aset leidnud. Nagu igal suvel on külalistele seegi kord varuks mitmed üllatused. Tänavuse peo täheks on Anne Veski, kes annab kontserdi õitsvate rooside vahele rajatud erilisel laval. Maitseelamusi pakub Johanna kohvik, meeleolu aitab luua Murimäe veinikelder. 

Mõisapere tuletab külalistele meelde, et seoses EV valitsuse 30.07. otsusega palutakse neil saabumisel esitada tõend nakkusohutuse kohta (vaktsineerimistõend, läbipõdemise tunnistus või negatiivne koroonatest). Lisainfo: Maritta Pillaroo, tel: 5557 0788; e-post: info@kaagjarvemois.ee

13. augustil kell 18-22 Kirikute öö Valga piirkonna kirikutes. Lisainfo tel 5661 6497.

14. augustil kell 11 Hargla kihelkonna päevad. Üritus algab jumalateenistusega Hargla kirikus, järgneb põõsa istutamine kiriku kingituste künkale ja seejärel toimub kultuurimaja juures külaplatsil kontsert, kus esineb ka Boris Lehtlaan. Lastele on plaanitud batuut ja inimpall.

17. augustil kell 16 töötuba Villast lõngani Valga Avatud Noortekeksuses. Õpitoas tutvustatakse lambavilla sellisel kujul, nagu see lamba seljast pöetuna tuleb. Näidatakse villa töötlemise etappe - noppimine, kraasimine, ketramine (kedervarre ja vokiga). Osalejatel on võimalik kõiki tööprotsesse ka ise läbi proovida. Iga osaleja saab endale valmistada esivanemate tehnikas punutud paela. Töötoa viib läbi Olivia Till, kes on erinevate villadega tegelenud ja koolitusi läbi viinud aastast 2005. 

17. augustil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kontsert „Kolm meest, naine ja 90ndad". Kolm meest ja naine ehk Märt Avandi, lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo tulevad taas, et tuua teieni enda tutikas kontsert. 20. aprilliks ostetud piletid kehtivad! Piletid Piletilevist:  eelmüügist 22 eurot, kontserdi päeval piletid kallimad.

18. augustil kell 16 Regilauluõpituba Säde pargis. Õpitoas saadakse teada, mis teeb regilaulust regilaulu, mis tähtsus regilaulul oli ja on ning kas on regilaule, mida veel tänapäevalgi üsna igapäevaselt lauldakse. Õpitoa viib läbi pärimusmuusik Lauri Õunapuu.

18. augustil kell 18 Valga linnakirikus kaunis kirikukontsert sarjast "Mu süda, ärka üles!" PEEGELDUSED esitavad Leena Laas - viiul ja Tuuliki Jürjo - orel. Kavas: Bach, Pärt, Uibo jt. Sissepääs on vaba annetusega.

21.-22. augustil XIII VALGA MILITAARAJALOO FESTIVAL. Festivali raames on võimalus saada ülevaade Eesti riigikaitse ja siseturvalisuse ajaloost ning tänapäevast läbi erinevate tegevuste. Traditsiooniline vanavara- ja käsitöölaat ja palju muid huvitavaid tegevusi kogu perele. Täpne ajakava vaata: http://www.isamaalinemuuseum.ee/milfest/

21. augustil kell 21 SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon territooriumil kontsert „Tähed militaartaevas". Esinevad 5MIINUST ja Smilers. Ilutulestik. Pilet eelmüügist muuseumi kassas: 12€, õpilasele/pensionärile 10€. Festivali päeval: 15€, õpilasele/pensionärile 13€.

24. augustil kell 18 Jutuvestmise töötuba-kontsert Säde pargis. Jutud ja laulud olid igapäevaelu lahutamatu osa. Aga millest need rääkisid ja miks olulised olid ning kas on olulised ka tänapäeval? Polina Tšerkassova on vene päritolu antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib erinevate kultuuride lugusid omaenda muusikaga, mida ta on esitanud kõikvõimalikel haruldastel muusikainstrumentidel.

27. augustil kell 19 Valga keskväljakul suvelõpu pidu koos ansambliga Shanon.

28. augustil kell 20 Pedeli jõe poolsaarel Muinastulede öö koos Mari Kalkuniga.  Pilet 5 eurot müügil kohapeal enne algust.

NÄITUSED

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses:

kuni 21. augustini näitus "Väikesed riigid ajaloohoovuses". Näitus kõneleb saja aastaseks saanud Ungari ja Eesti vahelistest diplomaatilistest suhetest. See on rikkalikult fotodega illustreeritud lugemisnäitus, mis annab ajaloolise ülevaate Ungari ja Eesti vahelistest suhetest juba alates István Báthoryst ning jõuab lõpuks päris tänasesse päeva välja.

NÄITUSED:

Valga Muuseumis:

28.07–25.09.2021 näitus "Kibemagus Pariis: Pallaslased ajastu vaimu püüdmas". Näitus toob publikuni pallaslaste Pariisis veedetud aja jooksul valminud teosed, mis seda linna ning tolle ümbrust kujutavad. Näitusel on töödega esindatud 11 kunstnikku pallaslaste tuumikust: Jaan Grünberg, Andrus Johani, Arkadio Laigo, Kaarel Liimand, Karin Luts, Eduard Ole, Karl Pärsimägi, Aleksander Tassa, Kristjan Teder, Johannes Võerahansu, Eduard Wiiralt.

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses:

5. juuli - 21. august näitus "Väikesed riigid ajaloohoovuses". Näitus kõneleb saja aastaseks saanud Ungari ja Eesti vahelistest diplomaatilistest suhetest.See on rikkalikult fotodega illustreeritud lugemisnäitus, mis annab ajaloolise ülevaate Ungari ja Eesti vahelistest suhetest juba alates István Báthoryst ning jõuab lõpuks päris tänasesse päeva välja.

01.06-31.08 Valga Keskraamatukogu lastekirjanduse osakonna suvelugemise programm. Kui vastad iga läbiloetud suvelugemise raamatu kohta paarile küsimusele, saad magusa üllatuse. Tublimatele lugejatele lisaüllatused. Kõiki osalejaid premeeritakse septembris suvelugejate lõpupeol, kus kõige tublimad saavad auhinna. Tutvu raamatute nimekirjaga raamatukogus ja raamatukogu Facebooki lehel ja kodulehel valgark.ee. *Osalev raamatukogu: Valga Keskraamatukogu

01.06-31.08 Valga Keskraamatukogu haruraamatukogude suvelugemise programm*. Kui vastad iga läbiloetud suvelugemise raamatu kohta paarile küsimusele, saad magusa üllatuse. Tublimatele lugejatele lisaüllatused. Kõiki osalejaid premeeritakse septembris suvelugejate lõpupeol, kus kõige tublimad saavad auhinna. Tutvu raamatute nimekirjaga raamatukogus ja raamatukogu Facebooki lehel ja kodulehel valgark.ee. *Osalevad raamatukogud: Hargla, Koikküla, Lüllemäe, Õru, Tagula, Tsirguliina, Laatre, Sooru, Kaagjärve