Sündmused

Vaata piiranguid, mis kehtivad seoses COVID-19 levikuga

VALGA VALLA MAIKUU SÜNDMUSED

4. mail kell 16 Valga Muuseumis näituse „Valga linn vanadel kaartidel" avamine.

6. mail kell 15 Valga Muuseumis rahvusliku käsitöö töötuba – riidest koti õmblemine koos kaunistamisega. Juhendaja Natalia Karu. EDASI LÜKATUD! Uus aeg: 11. juuni.

7. mail kell 19 Lüllemäe Kultuurimajas Valga valla aasta ema 2021 tiitli pidulik väljakuulutamine. Viiruseohu tõttu on kutsustud ainult nominendid ja iga nominendi üks esitaja.

8. mail kell 12 Tellingumäelt stardib Lõuna-Eesti ratsaorienteerumise Tellingumäe etapp (avatud ka rada jalgratturitele ja jalgsimatkajatele). 

Toimumiskoht Valgamaa Valga vald Tsirgumäe küla Tellingumäe. Orienteerumine toimub Koiva-Mustjõe maastikukaitsealal. Koordinaadid: 57.596164, 26.326371

  • Võistlus on mõeldud harrastajatele, kes võistlevad paarides. Kontrollpunktid asuvad metsateedel ja sihtidel.
  • Rajakaardi aluseks on Eesti põhikaart.
  • Võistlema lubatakse kuni 15 paari kolme minutilise intervalliga. Esimese paari start 12.15.
  • Igal paaril peab olema telefon või kaamera kontrollpunkti pildistamiseks.
  • Rajakaart antakse tutvumiseks 5 minutit enne starti.
  • Võitjad on kõige kiiremini enim kontrollpunke läbinud ratsanikud.
  • Kolme edukamat paari autasustatakse.
  • Kõik võistlejad peavad kandma kiivrit ja soovitavalt turvavesti ning osalevad oma vastutusel.
  • Kõigil osalejatel on kohustus järgida võistlushetkel Eestis kehtivaid Covid-19 piiranguid.
  • Stardimaks 10 eur. võistleja kohta, tasuda kohapeal. Eelregistreerimine kuni 5. maini on kohustuslik. Kohaloleku kontroll ja järjekorra loosimine 11.30

Jalgsimatkajate start kell 12.00, ratturitel kell 13.15. Stardimaks 3 eurot. 

Info ja registreerimine: Kalev Raudsepp – kalev@koivakonnu.ee või 505 4948.

8.-9. mail Kahekümnes heategevuslik piirilaat. EDASI LÜKATUD! Uus aeg 12. juunil. Laat toimub Valga-Valka kaksiklinnade festivali raames Liivimaa Piirilaada nime all. Tegemist on erakordse laadaga, kuivõrd tegevus toimub pikki piiri ja kaubelda on võimalik nii Eesti kui ka Läti poolel.

12. mail kell 16 Valga Muusuemis ettekanne „Oi külad, oi kõrtsid…Eesti kõrtsikultuuri ajaloost". EDASI LÜKATUD! Uus aeg: 9. juuni. Lektor Hanno Talving (Eesti Vabaõhumuuseum). Loeng on esimene suvise pärimuspeo "Karskusseltsi perelõbu" juurde kuuluvast loengusarjast. 

13. mai 2021 kell 14.00 Valga Keskraamatukogus Jututund algklasside õpilastele (vene keeles). Üritus toimub raamatukogu Facebooki lehel. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid www.valgark.ee ja raamatukogu Facebook.

14. mai 2021 kell 14.00 Valga Keskraamatukogus Jututund algklasside õpilastele. Üritus toimub raamatukogu Facebooki lehel. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid www.valgark.ee ja raamatukogu Facebook.

15. mail kell 12 Valga Muuseumis ettekanne „Salapiiritusevedu Läänemerel enne Teist maailmasõda. Piiritusekuningaist, emalaevadest ja keeluseadusest". EDASI LÜKATUD! Uus aeg: 19. juuni. Lektor Risto Pullat. Ettekanne on teine suvise pärimuspeo "Karskusseltsi perelõbu" juurde kuuluvast loengusarjast.

16. mail Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstnik Eve Kruuse maalide näitusmüük. EDASI LÜKATUD! Uus aeg 06. august. 

16. mail kell 11 ja 13 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Maalimise töötuba. EDASI LÜKATUD! Uus aeg 06. august. Tule mängi värvidega! Lõbu laialt kogu seltskonnale! Eelnev maalimiskogemus pole vajalik. Lahedas õhkkonnas valmib kunstnik Eve Kruuse juhendamisel  sinu maal – kingitus sulle endale või sinu sõbrale, meenutamaks erilist päeva. Hind: 35 eurot sisaldab kõiki kunstitarbeid ja juhendamist. Broneeri telefonil 5137185 või e-mail  ylle@valgakultuurikeskus.ee

16. mail kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses vestlusõhtu "Head tüdrukud nii ei tee" Südamesõbrannad". EDASI LÜKATUD! Uus aeg 06. august. Lavale astub kolm „südamesõbrannat": skandaalitar Anu Saagim, Eesti seksikaim naine Brigitte Susanne Hunt, aastaema Liina Pulges. Piletid on müügil Ticketeris.https://www.ticketer.ee/head-tudrukud-nii-ei-tee-sudamesobrannad. Piletiinfo:  Eelmüügipilet 21 eurot, tavapilet 25 eurot. 

17. mail. 20.04 kell 19  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kontsert „Kolm meest, naine ja 90ndad". EDASI LÜKATUD! Uus aeg 17. august. Kolm meest ja naine ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo. Piletid Piletilevis eelmüügist 22 eurot, kontserdipäeval kallimad (20. aprilliks ostetud piletid kehtivad!).

20. mail kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev. 

20. mail kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla eakate juubilaride austamine. Üritusele on kutsutud Valga valla eakad juubilarid, kes tähistavad oma 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100 … sünnipäeva. Kutsutud on eelmise aasta oktoobrist detsembrini ja selle aasta jaanuarist märtsini oma juubelit tähistanud eakad vallakodanikud. Esinevad Sirje ja Rein Kurg. Seoses Covid-19st tulenevate piirangutega oodatakse ainult juubilari. Üritus on kutsetega.

21. mai 2021 kell 14.00 Valga Keskraamatukogus Meisterdamisring algklasside õpilastele. Üritus toimub raamatukogu Facebooki lehel. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid www.valgark.ee ja raamatukogu Facebook.

26. mail kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse esisel platsil huviringide perepäev „Päikeseratas". Tantsime ja trallime, joonistame ja voolime, sööme maitsvaid pannkooke! Lastega lustib Väike nõid!

27. mai 2021 kell 14.00 Valga Keskraamatukogus Jututund algklasside õpilastele (vene keeles). Üritus toimub raamatukogu Facebooki lehel. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid www.valgark.ee ja raamatukogu Facebook.

Maikuus Valga valla raamatukogudes:

Valga Keskraamatukogu pakub raamatukogutunde algklassidele! Teemad ja aeg palume eelnevalt kokku leppida. Võimalikud ka veebipõhised raamatukogutunnid. ulvi@valgark.ee või laste@valgark.ee, tel. 766 9984

Lüllemäe raamatukogu 110. Juubelikevade tähistamine. Kohtumised Contra ja O. Ruitlasega. Täpsem info peale piirangute leevenemist. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid.

Lüllemäe ja Tsirguliina raamatukogudes programmi Lugemisisu lõpetamine - kohtumine Anti Saarega. Täpsem info peale piirangute leevenemist. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid. 

Valga valla raamatukogudes - Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõustaja Ell Sellis pakub nõustamisteenust (PRIA taotluste täitmisel). Täpsem ajakava selgub lähiajal. Palume jälgida raamatukogu infokanaleid.

 

NÄITUSED

LÜKKUB EDASI 2022. aastasse! Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses fotonäitus "Mõskmisõ luuminõ".

17.05. - 06.06 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus "Naise elu lõuend". Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus "Naise elu lõuend," keskmes on lasterikka pere ema kui naine. Näituse loomise eesmärgiks on peegeldada naise olemust ja naiselikkust, tuues esile naise karakteri ja sisemise väe. Näitus koosneb kolmeteistkümnest inspireeriva naise fotost, mis põhinevad tuntud kunstnike maalide taaslavastustel. Peategelastena figureerivad Eesti naised, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning kes on silma paistnud aktiivse ja pikaaegse kogukonnatööga. Projektis osalenud 13nel emal on ühtekokku 58 last.

21.05. - 09.06 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Saksa saatkonna rändnäitus "Ida murrang".

04.-30.05 Valga Muusuemi I korruse galeriis linnalooduse näitus „Ma pole külaline, ma elan siin". Näitus tutvustab erinevaid linnaloodusega seotud teemasid: linnade kujunemine, arenemine ja keskkonnaprobleemid; linn kui tehiskooslus; loomade ja taimede elutingimused linnas; erinevad elupaigad: aiad, pargid, kalmistud, alleed, looduslikud ja ehisveekogud; looma- ja taimeliikide suhtumine inimtegevusse ehk hemeroobsus. Saab tutvuda linnaelanike registriga ning mängida erinevaid mänge. Näitust saab vaadata põgusalt, kuid võimalik on ka põhjalikum süvenemine koos töölehtede täitmise, ülesannete tegemise ja mängude mängimisega. Märka loodust ja hooli temast! Näituse koostas Tartu loodusmaja.

04.-30.05 Valga Muuseumis näitus „Valga linn vanadel kaartidel". Valga linna ajaloolised kaardid jutustavad loo Valga kujunemisest piiri- ja raudteelinnaks alates varasest keskajast kuni tänapäevani. Kaartide juures on iga ajastu kohta ülevaatlik selgitus toimunud muutustest, huvitavamad tähelepanekud ja iseloomustavad pildid. Näitusega koos avaneb ka Valga linna veebikroonika valgalinn.ee kaardirakendus. Näituse koostas Kalev Härk (Valga Muuseumisõprade Selts).