Sündmused

JAANUAR 2021

Seoses COVID-19 laialdase levikuga on suurem osa  jaanuari kuus toimuma pidanud üritustest edasi lükatud kevadkuudesse! NB! Hea külastaja, palun kanna üritustel maski! 

Üritusi korraldatakse vastavalt sellele, kuidas koroonaviirusest tingitud olukord võimaldab.

06. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonna muinasjututorni jututund veebis.

07. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonna muinasjututorni jututund veebis (vene keeles)

08. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamistund algklasside õpilastele veebis.

12. jaanuaril kell 16 Valga Muuseumis näituse „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil" avamine. Näitusel väljas olevad kiivrid pärinevad kõige suuremast kiivrite erakogust Eestis. Kogu omanik on Aare Nõmm.

Näituse avamisest saab otseülekannet jälgida Zoomis https://bit.ly/3oPfo2g algusega kell 16.00.

15. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonna muinasjututorni jututund veebis.*

21. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas muinasjututorni jututund veebis (vene keeles)*

22. jaanuaril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.*

30. jaanuaril Paju lahingu aastapäeva jooks, pühendatud Paju lahingu ja Valga vabastamise 102. aastapäevale. Jooks saab alguse Paju lahingu mälestusmärgi juurest (Paju küla) ja lõppeb Valga Vabadussõja mälestusmärgi juures. Jooksu distants 7,5 km.

JÄÄB ÄRA! 30. jaanuaril Uuel aastal uue hooga! Laval heavy metal bänd Tamperest Crimson Day ja sludge, doom metal bänd Swamp Mine tartust, kes esitleb uut albumit "Against the Grain". Pilet esimesel tunnil 20:00-21:00 5€, hiljem 7€.

 

NÄITUSED

Ei toimu! 6. jaanuar - 6. veebruar Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse teatrisaali fuajees kunstistuudio SUVI maalinäitus " Euroopa kultuuripealinn".

12. jaanuar - 27. veebruar näitus „Plekist plastini: sõjakiivri areng 20. sajandil". Avamine 12. jaanuaril kell 16. Näitus annab külastajale suurepärase esemelise ülevaate eelmise sajandi suuremates sõjalistes konfliktides kasutatud kiivritest. Näitusel on esindatud kõige tähtsamad esimeses maailmasõjas esile kerkinud kiivritüübid ning nende erinevad modifikatsioonid ja arendused, mis katsid sõdurite päid ka teises maailmasõjas ning hiljem, paljudel välja pandud kiivritel on ka oma põnev lugu. Näiteks üks kiiver on leitud Varblast, kus seda kasutati vahepeal kanade söögikausina. Erinevaid kiivreid on väljapanekul ühtekokku 50 ning mõningaid neist saab ka ise pähe proovida.

Näitusel väljas olevad kiivrid pärinevad kõige suuremast kiivrite erakogust Eestis. Kogu omanik on Aare Nõmm.

13. jaanuar - 5. veebruar Lüllemäe Raamatukogus raamatukogu lahtiolekuaegadel  Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus

Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Veebis saab võidutöödega tutvuda SIIN

Kõik fotod pärinevad vahemikust 1. mai kuni 30. september 2020 Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast. Piltidel on kajastatud piirkonna sündmused, loodus, eluolu, tabatud hetked jm ehk need tegevused ja emotsioonid, mida kogedes saab öelda, et maal on hea elada.

Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus. Konkursi korraldamist toetas Valga Vallavalitsus.