Sündmused

VALGA VALLA SÜNDMUSED

NB! COVID-19 leviku pidurdamiseks kehtestatud piirangute tõttu on lubatakse üritustele üksnes nakkusohutuse tõendiga! Tõendilt peab nähtuma, et külastaja on COVID-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või saanud negatiivse PCR või antigeeni testitulemuse. Nõuded tõenditele on leitavad siit: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend

Korraldajal on õigus küsida koos nakkusohutuse tõendiga ka isikut tõendavat dokumenti.

Enne ürituse külastamist tutvu COVID-19 viiruse levikust tingitud PIIRANGUTEGA

 

SÜNDMUSED NOVEMBRIS

NB! COVID-19 leviku pidurdamiseks kehtestatud piirangute tõttu on lubatakse üritustele üksnes nakkusohutuse tõendiga! Tõendilt peab nähtuma, et külastaja on COVID-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või saanud negatiivse PCR või antigeeni testitulemuse. Nõuded tõenditele on leitavad siit: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend

Korraldajal on õigus küsida koos nakkusohutuse tõendiga ka isikut tõendavat dokumenti.

Enne ürituse külastamist tutvu COVID-19 viiruse levikust tingitud PIIRANGUTEGA

1. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga Kunstikuu "Aeg on. Aega ei ole." avakontsert "Armastusel on metsalinnu süda". Muusikat teevad ja meeleolu loovad  Kristiina Ehin ja Silver Sepp. Pilet 12.90 €, sooduspilet 10.90 €. Osta pilet: Piletilevist.

2. novembril kell 16 Valga Muuseumis Piotr Socha illustratsioonide näituse „Lennake mesipuu poole!" avamine.

2. novembril kell 18 Valga Jaani kirikus hingedepäeva kontsert. Esinevad Birgit ja Mihkel Mattisen. Piletiinfo: sissepääs vaba. Kontserdil tehtud annetused lähevad kiriku kellatorni piksekaitsesüsteemi paigalduseks.

3. novembril kell 10 Valgamaa Kutseõppekeskuses Hakkame santima! Kadritoidukoolitus. Kadripäeva toidukoolitus on suunatud pere-, sõpraderingis  või suuremas kogukonnas kadripäeva tähistajatele. Kes santima ei taha minna, saab püha pidada kas kodus või rahvamajas kadripäeva pidu ettevalmistades.  Koolituse käigus antakse ülevaade kadripäeva tavanditoitudest ja kombestikust ning valmistatakse üheskoos just sel päeval pidulauale sobivad road. Valmistame lambaribisid ja kruubiputru, kaerakäkki, karaskimuffineid ja kodust limonaadi. Koolituse viib läbi Inga Paenurm - aasta kokk 2005, president Toomas Hendrik Ilvese administratsiooni köögi kokk, Markofka söögimaja perenaine. Osalemistasu 20 eurot. Registreerimine: marju@valgamuuseum.ee

3. novembril kell 14.45 Tsirguliina raamatukogus kohtumine Elmar Orav'aga ja Henn Soopaluga. Raamatukogu 98. sünnipäeva tähistamine.

4. novembril kell 16 Hargla Maakultuurimajas õdus õhtupoolik pannkookide ja videofilmidega.

5. novembril kell 14 Virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele. Video avalikustatakse Valga Keskraamatukogu Youtube kanalil, kodulehel ja sotsiaalmeedias.

5. novembril kell 20 Valga Rockiklubis Simply The Est 2021. Esinevad Emty Mind, Pööloy Gläänz ja uut albumit "Cut The Wire" presenteerib Defeatem. Pilet esimesel tunnil 7 eurot, hiljem 10 eurot.

6. november kell 10 Valga spordihoones A. Neulandi mälestusvõistlused tõstmises.

6. novembril kell 12 31. Mardijooks. Start ja finiš on Tambre raudtee ülesõidukoha juures. Vanusegrupid ja distantsid: noored: P ja T (kuni 14 a ja 15-17 a), veteranid (M 40-49 ja 50+, N 35-44 ja 45 +) 4 km. Üldarvestus: M, N 16 km. Rada: Jooksurada kulgeb mööda Tambre teed vastavalt 2 ja 8 km kaugusele ning tagasi, pöördepunktid on tähistatud. Jooksurada on kogu raja ulatuses asfaltkattega, rajal on 2x2 joogipunkti. Registreerimine: alates kella 11.15 stardipaigas. Osalustasu 5 eurot, kooliõpilastele tasuta.

TOIMUB ILMA PUBLIKUTA! 6. novembril kell 19.30 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses VI RAHVUSVAHELINE POP/JAZZ KONKURSS-FESTIVAL LAULURAGIN 2021. Festivali avatseremoonia. Kooride kontsert. Duettide konkurss. 

7. novembril kell 12 Valga Rahvamatkade 1. etapp, start Valga spordihoone eest, osalenutele peale matka kuum tee ja supp tasuta.

TOIMUB ILMA PUBLIKUTA! 7. novembril kell 14 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses VI RAHVUSVAHELINE POP/JAZZ KONKURSS-FESTIVAL LAULURAGIN 2021. Kooride ja duettide konkurss. Lõputseremoonia, autasustamine. 

8. novembril kell 12 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus "SIRLI, SIIM JA SALADUSED". Osades Grete Jürgenson, Imre Õunapuu, Elar Vahter, Liisa Aibel, Silja Miks, Peeter Rästas. Pilet 11 € Osta pilet: Piletimaailmast.

JÄÄB ÄRA! 8. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus "KATK.EST.USED." Osades Liisa Aibel, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Silja Miks, Peeter Rästas, Elar Vahter, Imre Õunapuu. Pilet 16-13 €. Osta pilet: Piletimaailmast.

12. novembril kell 12-18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Inglilaat.

12. novembril kell 14 Virtuaalne Muinasjututorni jututund algklasside õpilastele. Video avalikustatakse Valga Keskraamatukogu Youtube kanalil, kodulehel ja sotsiaalmeedias.

12. novembril kell 18 Kell 18 Hargla Maakultuurimaja juures külaplatsil VALGA VALLA AASTA ISA TIITLI ÜLEANDMINE. Muusikalist meelelahutust pakub segakoor Rõõm.

13. novembril kell 9-14 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Inglilaat.

14. novembril kell 13 Lüllemäe Kultuurimajas ansambel SaxEst kontsert. Pilet 5 €.

15. novembril Tsirguliina raamatukogus ettelugemise päev Põhjamaade kirjandusnädala raames.

15. novembril kell 11 Tagula raamatukogus Väärikate 120 min.

15. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses  TantsuMENÜÜ: ETA Kompanii. Kas on olemas tantsija etendav "mina", mis on puutumata tema varasemast kogemusest ja omandatud teadmistest? Mis eelnevalt kogetust on saanud päriselt etendaja omaks nii, et seda saab vaadelda kui osa tema isiklikust tantsust ja isiksusest?  Piletiinfo: Eelmüügi piletid hinnaga 9 EUR ja tund enne algust 12 EUR müügil fienta.ee.

16. novembril kell 10.30 Kaagjärve raamatukogu sünnipäeva tähistamine lasteaia lastega.

17. novembril Tsirguliina raamatukogus meisterdamispäev - valmistame märkmiku. Täpsem info Tsirguliina raamatukogu Facebooki lehel.

17. novembril kell 16 Valga Muuseumis ettekanne „Liina Reiman ja Vanemuise teater 20. sajandi esimesel poolel". Liina Reimani virtuaalnäituse esitlus. Valgast pärit näitlejanna Liina Reimani 130. sünniaastapäevale pühendatud ettekanne „Liina Reiman ja Vanemuise teater 20. sajandi esimesel poolel". Lektor musikoloog Virge Joamets. Liina Reimani virtuaalnäituse esitlus. Näitust tutvustab Valga Muuseumi varahoidja Marju Rebane. Tasuta.

18. novembril kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev. Doonoriverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu.

18. novembril kell 11-14 Kaagjärve raamatukogu laenutab Kaagjärve mõisas raamatuid.

19. novembril 14 Virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele. Video avalikustatakse Valga Keskraamatukogu Youtube kanalil, kodulehel ja sotsiaalmeedias

EDASI LÜKATUD, toimub 12.02.2022! 20. novembril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses teatraalne kontsertetendus „Veel pole õhtu'' / Ивар Калныньш - Театратльно-концертная программа ''Еще не вечер" (vene keeles). Pilet 18.90 - 20.90. Osta pilet: Piletilevist.

21. novembril kell 13 Valga spordihoones Eesti 1. liiga MV käsipallis, kohtuvad Valga Käval ja HC Viimsi. Pilet 2 eurot, õpilased ja pensionärid tasuta.

21. novembril kell 13 Koikküla raamatukogus tervisliku toitumise koolitus ja praktiline õppepäev. Täpsem info Koikküla raamatukogu Facebooki lehe.

EDASI LÜKTUD 2022 AASTASSE! 21.novembril kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses laulu- ja tantsuansambli Oduvantšiki kontsert. Kontserdiga tähistatakse ansambli 20 sünnipäeva.

24. novembril Tsirguliina raamatukogus kauni kingipakiümbrise meisterdamine. Täpsem info Tsirguliina raamatukogu Facebooki lehel.

24. novembril kell 17 Valga Muuseumis Hakkame santima! Kadripidu. Lugusid räägib Piret Päär ning muusikat teeb Cätlin Mägi. Piret Päär ja Cätlin Mägi on koostööd teinud pea veerand sajandit. Seekordne kava toob kuulaja ette muusikalised jutud ehk kaks kunstivormi on saanud üheks tervikuks, mis täiendavad teineteist. Piret jutustab lugusid, mis talle viimasel ajal on armsaks saanud. Jutuvestjad teavad, et mitte nemad ei vali lugusid vaid lood neid. Mõned tulevad ja jäävad, mõned rändavad edasi. Cätlin haarab kaasa lisaks parmupillidele, torupillile ja viledele ka elektroonilised efektiplokid ja luuperi, millega muusika juttudesse põimitakse ja omavahel ühendatakse.

24.-28. novembrini Valga Muusikakoolis festival „Ühe pilli lugu". Selle aasta teemaks on HÄÄL. Ajakava: www.valgamuusikakool.ee.

26. novembril kell 18  Hargla Maakultuurimajas kontsert „Aegumatu külatee", kus esinevad lõõtsamängijad. Pilet 5 €.  

27. novembril kell 17 Otepää Keskväljakul Valgamaa tantsupidu: „Pööripäevast pööripäeva". Meeleolukalt toovad tantsijad teieni Eesti imeilusad neli aastaaega. Üle 500 tantsija peegeldavad värvikalt enda tundeid ja mõtteid ühest pööripäevast teiseni.

Tule ja veeda üks kaunis õhtupoolik Otepääl! Pidu on tasuta!

28. novembril kell 16 Valga keskväljakul süütame tuled Valga jõulukuusel ja kuulutame välja jõuluooteaja. Jõulurahu kuulutavad välja Valga Jaani kiriku terpil välja Jaani kiriku õpetaja Margus Suvi ja Valka Lugaži kiriku õpetaja Andris Reiters. Orelipooltund Läti muusikutega -  Armands&Lāsma

29. novembril kell 19 Tsirguliinas jõulukuuse tulede süütamine. Esinevad kohalikud taidlejad. Tuleshow.

29. novembril kell 10 Valga Muuseumis pärimuskoolitus "JÕULUKS VALMIS ehk...".  "JÕULUKS VALMIS ehk lustakad jõukatsumised jõuluaja kombestikus, laulumängudes, regilauludes, kombestikumängudes". Lustakas  jõulukombestiku aja mängudega kursus kõigile, kes jõuluõhtut peavad. Sisu: eesti traditsiooniline jõulukombestik, jõulukeste vastuvõtmine, jõulupoiste teretamine; unustatud jõuluaja kombestikumängud; rigadi-jögadi regilaulud; pärimuslikud laulumängud ja tantsulaulud; ennustamine, lugude jutustamine, jõulusandid ja aasta kokkuvõte.

Päevakava:

  • 10.00-11.30 koolitus
  • 11.30-11.45 paus
  • 11.45-13.15 koolitus
  • 13.15-13.45 lõuna
  • 13.45-15.15 koolitus

Osalemistasu 5 eurot. Osalejate piirarv kuni 21 inimest. Registreerimiseks kirjuta: margit@valgamuuseum.ee  Õppepäevalt saab kaasa läbitud teemadega materjalid ja soovi korral tunnistuse.

JÄÄB ÄRA! 29. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses  Komöödiateatri etendus "Nuta või Naera". Henrik Normanni juubelituur. Teleintervjuuks valmistuv saatejuht Brigitte Susanne Hunt on enam kui veendunud, et kõik laabub nagu tavaliselt. Piletiinfo: Täispilet 19 €. Õpilane/ tudeng/ pensionär 17 €. Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles. Erivajadustega kliendid ja nende saatjad saavad sisse tasuta.

NÄITUSED

Näitused

1.11.-31.12.2021 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus Made Balbat Art. https://madebalbat.com/

1.-31.11. 2021 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa loomeinimeste ühisnäitus.

kuni 31. maini 2022 Valga Keskraamatukogus, Kaagjärve, Tsirguliina, Õru ja  Lüllemäe raamatukogudes lugemisisu hooaeg. Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada 5–10-aastasi lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Lugemisprogramm „Lugemisisu" tutvustab uuemat lastekirjandust ja avardab laste kultuurikogemust. Rohkem infot: https://elk.ee/opetajale/lugemisisu/ ja programmis osalevatest raamatukogudest.

kuni 14. novembrini Valga Keskraamatukogus näitus "Kui sõna on su saatus. Rein Veidemann – 75.

22.11.- 31.12.2021 Lüllemäe raamatukogus Karula Muinsuskaitse Seltsi jõulupostkaartide näitus.

November-detsember Valga Keskraamatukogu teenindusosakonnas näitus Mats Traat 85.

Kuni 27. november Valga Muuseumi I korruse galeriis Tartu loodusmaja koostatud näitus "Elu putuka/-na/-ta/-ga". Tegevuste, mängude, ülesannete osas panustasid Anneli Ehlvest, Pille-Riin Pärnsalu, Janika Ruusmaa jt. Putukakogu valmistas Allan Selin, tekstid korrastas Leelo Laurits ja näituse tervikuks sidunud teostus on agentuurilt Pult OÜ. 

kuni 27. novembrini saab Valga Muuseumis näha tuntud poola kunstniku Piotr Socha isikunäitust „Lennake mesipuu poole!" tema illustratsioonidest raamatule „Mesilased".

Raamat „Mesilased" äratab tähelepanu juba esimesest silmapilgust. Veelgi erilisemaks ja huvitavamaks muutub asi, kui süveneda sisusse. Andudes oma isiklikule mesinduskirele, näitavad illustraator Piotr Socha ja teksti autor Wojciech Grajkowski suurejooneliselt ja detailirohkelt nende putukate maailma: alustades mesilaste erinevatest eluetappidest tarus, liiguvad autorid läbi ajaloo, kirjeldades mesilaste ja inimeste koostööd eri aegadel – koopainimestest tänapäeva mesinikeni – ja lõpetavad põnevate teaduslike tõikadega mesilindudest. Tänu sellele saab lugeda ja vaadata, kuidas valmib meekärg, mida ühist on mesilastel ja… dinosaurustel, milline on mesilase kandevõime ja miks Sichuani provintsis Hiinas tegelevad viljapuude tolmeldamisega putukate asemel pintsliga varustatud inimesed. Teada saab sedagi, millist teavet edastavad mesilased üksteisele oma tantsudega ning milliste hoonete katuselt võib leida linnamesilaid. Kõike seda ehivad suured kaunid pildid.

Näituse on koostanud Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas koostöös Poola kirjastustega Dwie Siostry, Eesti kirjastusega Varrak ja Eesti Mesinike Liiduga.