06.06.24

VALGA-VALKA KAKSIKLINNA FESTIVALI PROGRAMM 2024

Kuus päeva täis erinevaid sündmusi ja põnevaid esinejaid. Märgi meelepärased üritused juba täna kalendrisse ning tule naudi kaksiklinna festivali! Rohkem infot leiad ka festivali Facebooki ürituselt.

Kogu festivali ajal on Valgas tivoli platsil avatud ka lõbustuspark! 

Check out the festival program here!

Liikluspiirangud Valga linnas 7.–9. juunil

 

Kell 16.00 Lõbustuspark ratastel 

Kogu festivali ajal on kõigil huvilistel võimalus külastada lõbustusparki Valgas tivoli platsil (Pärna pst 17a). 

Kell 17.00 Valga-Valka kaksiklinna festivali ja kunstnike ühisnäituse avamine

Valga-Valka 440. juubeliaastale pühendatud kaksiklinna festival avatakse koos Valga-Valka kunstnike ühisnäituse ja Ruudi Treu juubelinäitusega Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Festivali avaüritus on kõigile tasuta. Näitused jäävad avatuks suve lõpuni.

Kell 18.30 Valga-Valka muusikakoolide kevadkontsert

Valga-Valka muusikakoolide ühine kevadkontsert toimub Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses. Kontsert on kõigile osalejatele tasuta. 

Kell 18.00 Linnaekskursioon giidiga - algus Valga Muuseumi taga

Tule avasta Valga linna koos giidiga. Isegi kui oled elupõline valgakas, oskab Valga Muuseumi giid Priit Riemann sind kindlasti mõne põneva loo või huvitava faktiga üllatada. Näiteks, kas teadsid, et rahva hulgas maavalitsuse hoonena tuntud hoone ehitati algselt Saksa panga hooneks ja et kolmandal korrusel asusid pangahärra eluruumid - kogunisti 12 toaga!

Kahetunnise ekskursiooni käigus tutvume lähemalt erinevate Valga linna jaoks oluliste hoonetega - näiteks Säde seltsimaja, Zenckeri villa, Jaani kirik, Raekoda, kreisi ametiasutus- ja kabelihoone, Lõvipeadega maja, Valga valge maja ja ajalooline tütarlaste gümnaasium. Ekskursiooni lõpus saab kiikuda üle kahe riigi piiri ulatuva suure kiigega.
Tuuril osalemine on kõigile tasuta. Giidituur saab alguse muuseumi taga asuvast parklast ning jalutuskäigu pikkus on umbes 2km. 

Kell 18.30 Valga-Valka kaksiklinna festivali paraad

Festivali paraad saab alguse Läti Valka linnavalitsuse maja eest ning kulgeb mööda Valkat Valga poole. Paraadi ajal on nii Valgas kui Valkas liikluskorralduse muudatused. Kell 18.30-19.30 on suletud Sepa, Kesk, Riia ja Tartu tänavad. Alates kell 19.30 on suletud Tartu tänav Konnaojast kuni Pedeli jõe sillani.

Kell 19.30 Valga-Valka 440. juubeliaastale pühendatud monumendi avamine

Monumendi avaüritusel tutvustavad Valga ja Valka linnada esindajad monumendi taga olevat ideed ning kõike, mida see sümboliseerib. Monumendi autor on Andis Blums. Tule ja tutvu uue põneva monumendiga Valga-Valka piiril, Selveri parkla vahetus läheduses.

Kell 20.00 Piirideta Pidu - laval 2 Quick Start, villemdrillem ja paljud teised

Tule ja tähistame koos Valga-Valka 440. juubeliaastat 7. juunil Valga Ramsi veski juures (Tartu tn 2)! Lavale astuvad parimad muusikud nii Eestist kui Lätist: 2 Quick Start, villemdrillem, ansambel Respekt, Lätit 2022. aastal Eurovisioonil esindanud Citi Zēni ja legendaarne DJ [Ex] da Bass!

Piletid saadaval Piletilevis ja Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kohapeal. Pileti hind alates 20. maist on 18€ ning kohapeal 20€. Kuni 7-aastased lapsed (k.a) saavad peole TASUTA.

Väravad avatakse kell 19. Festivali alal on olemas erinevad toidukohad. 

Kontserdi Facebooki ürituse leiad siit. Pane üritusele "Going" ning ole alati peo infoga kursis.

 
 

Kell 9.00 Liivimaa laat

Liivimaa laat kulgeb mööda Raja tänavat Ramsi veski platsini. Laat toob endaga kaasa meeleoluka kultuuriprogrammi. Laada ajal on Raja tänava lõik suletud ning liiklus laada ümber korraldatakse ümber. Alates kell 4.00 kuni kell 18.00 on suletud Raja tänav Selveri sissesõiduteest kuni Tartu tänaval asuva Tammi baarini. Alates kell 18.30 kuni pühapäeva, 9. juuni kella 6-ni on suletud Tartu tänav Konnaojast kuni Pedeli jõe sillani.

Kell 10.00 Valga Muuseumi giidituur - algus Valga Muuseumihoone taga

Tule avasta Valga linna koos giidiga. Isegi kui oled elupõline valgakas, oskab Valga Muuseumi giid Priit Riemann sind kindlasti mõne põneva loo või huvitava faktiga üllatada. Näiteks, kas teadsid, et rahva hulgas maavalitsuse hoonena tuntud hoone ehitati algselt Saksa panga hooneks ja et kolmandal korrusel asusid pangahärra eluruumid - kogunisti 12 toaga!

Kahetunnise ekskursiooni käigus tutvume lähemalt erinevate Valga linna jaoks oluliste hoonetega - näiteks Säde seltsimaja, Zenckeri villa, Jaani kirik, Raekoda, kreisi ametiasutus- ja kabelihoone, Lõvipeadega maja, Valga valge maja ja ajalooline tütarlaste gümnaasium. Ekskursiooni lõpus saab kiikuda üle kahe riigi piiri ulatuva suure kiigega.
Tuuril osalemine on kõigile tasuta. Giidituur saab alguse muuseumi taga asuvast parklast ning jalutuskäigu pikkus on umbes 2km. 

Kell 10.00 Solar Wheel 2. Valga-Valka rattamaraton Jaanikese motokeskuses

Koos Solar Wheel 2. Valga-Valka rattamaratoniga toimuvad Eesti, Läti ja Põhjamaade Meistrivõistlused Gravelis. 

Lastesõitude stardid kell 10.30. Grand Prix ja meistrivõistluste stardid kell 12. JETOIL Poolmaratoni distantsi start kell 12.40.

Rohkem infot rattamaratoni kohta ning täpsema ajakava leiad nende kodulehelt ja Facebooki ürituse alt. 

Kell 11.00 Valka linna lusikapidu Valga-Valka linnakeskuses

Valka linn õnnitleb kõige nooremaid linna elanikke ja nende vanemaid. 

Kell 11.00 Päästjate kutsevõistlus "Lõuna eliitkomando 2024" Valga keskväljakul

Lõuna Eliitkomando 2024 kutsemeistrivõistlusel selgitatakse välja Lõuna-Eesti parimad päästemeeskonnad. Üritus on pealtvaatajatele tasuta ning seda korraldab Päästeameti Lõuna päästekeskus. Tule ja ela päästjatele kaasa!

Kell 12.00 Tegevused lastele ja peredele Valka raamatukogus

"Teekond läbi raamatukogu" - põnevad tegevused Läti Valka raamatukogus. Tegevused toimuvad läti keeles. Valka raamatukogu asub aadressil Riia 22.

Kell 13.00 Piirilinna Bigbänd kontsert Valga Ramsi veskil

Kell 15.00 Saunafestivali avapauk - kontsert "Kultuurikompott" Valga Ramsi veski platsil

Valga linna suuremate rahvuste (romad, ukrainlased, venelased, lätlased, eestlased) esindajad astuvad üles laulu ja tantsuga juba kell 15:00.

Rohkem infot Saunafestivali kohta leiad SIIT

Kell 17.00 Saunatänav 24 Valga Ramsi veski platsil - esineb ansambel Kukerpillid!

Kell 17:00 algav saunarongkäik liigub läbi Valga linna ja annab saunafestile võimsa alguse. Rongkäik algab Transpordi tänavalt, vana autobaasi juurest ning liigub mööda Pikka tänavat raudteejaamani, sealt mööda Vabaduse ja Kesk tänavat Ramsi veskini. Kui saunarongkäik festivali alale jõuab, pannakse koheselt ahjud küdema ja pidu võib alata!

Ansambel KukerPillid kontsert kestab lausa 4x30 minutit ja on kõigile tasuta. Tule ja naudi kodumaist muusikat kell 19:15!

Kell 23:00 saab suurelt ekraanilt nautida kodumaist filmi "Vigased Pruudid". Filmi saab vaadata ka kümblustünnist!

Erinevad tänavatoidu pakkujad hoolitsevad selle eest, et piduliste kõhud oleksid täis. Armastus käib kõhu kaudu!

Vana veskihoone sisemuses avatakse hubane Wiha Baar, kus pakutakse erinevaid saunajooke. NB! Baar on avatud juba 7. juunil linnapäevade raames.

Rohkem infot Saunafestivali kohta leiad SIIT

Kell 18.00 Valga Gümnaasiumi vilistlaspidu - laval Anne Veski

8. juunil ootab Valga Gümnaasium kõiki vilistlasi uuesti kooli. Päeval on võimalus külastada nii J. Kuperjanovi 10, Kungla 16 kui ka Vabaduse 13 koolimaju. Õhtul aga oodatakse kõiki vilistlasi Anne Veski ja Lõõtsavägilaste saatel jalga keerutama! Pidu toimub Valga Gümnaasiumi hoovi peal, aadressil J. Kuperjanovi 10.

Piletid müügil Piletilevis. Rohkem infot Facebooki ürituse alt ja Valga Gümnaasiumi kodulehelt

 

Kell 11.00 Airsofti mängupäev

Kõik taktikaliste mängude austajad on oodatud osalema erakordsele Airsofti üritusele aadressil J.Kuperjanovi 82. Üritus pakub mitmekülgset meelelahutust ja võimalust kogeda Airsofti põnevust, tutvuda replicate ja varustusega ning nautida ajaloohõngulist fotonäitust "Valga Underground läbi aegade".

See on suurepärane võimalus nii juba kogenud Airsofti mängijatele kui ka uutele huvilistele. Üritus ja osalemine on tasuta!

2vs2 mängule on registreerimine kohapeal. Vanusepiirang 16+.

Rohkem infot Facebooki ürituselt

Kell 11.00 Arhitektuuriresidentuuri VARES avatud kohvihommik Valga Keskväljakul kreisihoones

Rohkem infot peagi!

Kell 12.00 Programm „Valga Muuseum tuleb õue" Valga Keskväljakul kreisihoones 

Tule keskväljakule kreisihoonesse (Riia tn 5) ning avasta selle pika ajalooga maja ning Valga linna põnevat ajalugu. Muuseum toob külastajate ette palju põnevaid vanaaegseid esemeid, fotosid ning lugusid. Läbi erinevate mängude on võimalik võita ka vahvaid auhindu! Kogu muuseumiprogramm on kõigile tasuta.

Kell 11.00 Valga rannamaadlus Pedeli rannamaja juures

Võistluse eesmärk on populariseerida ja edendada maadlust Valgamaal ning pakkuda Valga maakonna maadlejatele võimalust kodukoha lähedal võistelda. Võistlused toimuvad Pedeli rannas Perve tn 30. Võistlejate kaalumine võistluspäeval kell 10.00-10.45.

Kell 12.00 Õuemäng Mölkky turniir Pedeli petangiplatsil

Osalema on oodatud kõik soovijad ning mänguvahendid on võimalik saada kohapealt. Võistlus on kõigile tasuta ning registreerimine toimub kohapeal kell 11.30-12.00. Tegemist on paarismänguga (2-liikmelised võistkonnad). Parimatele ka auhinnad Valgamaa Spordiliidult. Võistluse pikkuseks on maksimaalselt 3 tundi, sõltuvalt võistkondade arvust võibolla ka vähem. Kaasa võtta hea tuju ja hea ilm!

Kell 12.00 Võrrikross "Valga-Valka race 2024" Valka sõjaväepunkrite kõrval

Pühapäeval sea sammud Valka kesklinna Nõukogude armee varjendite juurde, sest kaasahaarav võrrikross "VALGA-VALKA RACE 2024" ootab. Eriliseks maiuspalaks on vanade Lätis toodetud võrride show-sõit! Omavahel saavad mõõtu võtta ka tänavahuligaanid-rollerid ja väikesed ratturid.

Rohkem infot leiad Facebooki ürituselt

Kell 19.00 Kaardimäng UNO turniir Valga keskväljakul

Osalejate registreerimine alates 18.30 ning osalemine on kõigile tasuta. Turniir toimub kahes vanuseklassis: kuni 12-aastased (k.a) / 13-aastased ja vanemad. Registreerida saab kohapeal või eelregamisega - rohkem infot Facebooki ürituselt.

Kell 14.00 Parimate lõpetajate vastuvõtt Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses

Valga vald tänab ja õnnitleb tublisid valla koolilõpetajaid erilisel tänuüritusel Valga Kutluuri- ja Huvialakeskuses.

Kell 18.00 Trikitõuksi võistlus "Valga Summer Jam"

Sündmus on kõigile TASUTA. Võistlus toimub Valga väliskatepargis Ramsi veski juures (Tartu tn 2). Halva ilma korral toimub võistlus Valga siseskatehallis (Võru tn 114). 

Võistlus toimub kahes vanuserühmas: 7-13-aastased ning 14+.

Registreerimine toimub võistluspäeval kohapeal kell 17.00 ning võistlus algab kell 18.00.

 

Kell 7.00 Hommikukohv vallajuhtidega

Vallavanem Monika Rogenbaum, asevallavanemad Maarja Mägi ja Kaupo Kutsar ning vallavolikogu esimees Lauri Drubinš ootavad valla elanikke keskväljakul Kohvikus Tuba (Kesk 19) . Pakutakse kohvi ja suupisteid. 

Kell 10.00 Valga suur lastepidu Säde pargis

Valga suur lastepidu toimub Valga Säde pargis ning on kõigile tasuta. Rohkem infot peagi.

Kell 13.00 Valga linnapargi 120. aastapäeva tähistamine Valga Muuseumis

Sel aastal täitub 120 aastat Valga linnapargi rajamisest. Seda sündmust tähistab Valga Muuseum  loenguga pargi ajaloost. Lektoriks on endine kauaaegne Valga linna haljastusspetsialist Anne Vaigre. Loeng on osaks loengusarjast 6. juulil toimuvale Valga Muuseumi pärimuskultuuripeole „Kes aias?" , samuti on ta lülitatud Valga linnapäevade programmi, kus meenutame Valga linnaõiguste saamise 440. aastapäeva.

Kell 16.00 Valgas / Kell 16.30 Valkas - mälestustseremoonia Stefan Batory mälestusmärgi juures

Mälestustseremooniad Stefan Batory auks toimuvad Valga mälestusmärgi juures kell 16 ning Valka mälestusmärgi juures kell 16.30.  Sündmusel osalevad Valga ja Valka esindajad ning külalisena ka Ungari ja Poola saatkonna esindajad. Valka mälestusmärgi juurde liigume ühise bussitranspordiga.

Kell 17.00 Suur juubelikontsert Valga Jaani kirkus

Tule ja tähistame Valga-Valka 440. juubelit. Kontserdil anname välja 20. korda Valga linna aukodaniku tiitli ja tähistame Liivimaa noorteorkestri 10. juubelit. Kontsert on kõigile tasuta ning kestab orienteeruvalt 2 tundi.

Kell 19.30 Seinamaalingute avamine Valga Keskväljakul

Esineb ansambel „Kangelased". Tasuta!