Sündmused

SEPTEMBER

22. septembril kell 15.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla juubilaride austamisõhtu. Peetakse meeles aprillis, mais ja juunis sündinud eakaid juubilare. Esineb Anne Velli, akordionil saadab Elar Ellermann (kutsetega).

23. septembril kell 15.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla juubilaride austamisõhtu. Peetakse meeles juulis, augustis ja septembris sündinud eakaid juubilare. Esineb Anne Velli, akordionil saadab Elar Ellermann (kutsetega).

23. septembril kell 16.00 Valga Muuseumis koolitus „Helistuudios teksti salvestamine". Õpitakse tundma heli salvestamise võimalusi, salvestatakse tekst Valga kultuuripärandit tutvustavale videole. Koolitused toimuvad digikultuuri aasta raames ning on suunatud 11-26aastastele noortele. Septembris muuseumis toimuvad kaks koolitus on osa projektist „Valga Lõvidega maja", kus korraldatakse erinevaid töötube, mille tulemusena valmib kodulugu ning kultuuripärandit tutvustav videoklipp ehk virtuaalne näitus Valga Lõvidega majast. Juhendajad Varje Schmidt, Ivo Mannine.

24. septembril kell 10.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripärv. Doonorverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu.  

26. septembril kell 11-16.00 Valga vallas külastuspäev Maal elamise päev.  Valga valla kogukonnad ootavad külastajaid, et jagada oma maaelukogemusi. Päeva vältel tutvustatakse huvilistele siinset eluolu ja kohapeal pakutavaid teenuseid, potentsiaalseid töökohti, kultuuri- ja seltsielu ning võimalikke elukohti. Avatud on erinevad asutused ja organisatsioonid, toimuvad viktoriinid, õpitoad ja palju muud põnevat. Rohkem infot külastuspäeva kohta Valga valla kodulehel https://www.valga.ee/maal-elamise-paev-2020 ja www.maalelamisepäev.ee.

26. septembril Tsirguliina Kooli sisehoovis Tsirguturg. Algus kell 11.00. 

27. septembril kell 10.00 Valga Spordihallis Valgamaa meistrivõistlused LAUATENNISES 2020. Kavas üksik- ja paarismäng, I-III kohale auhinnad. Registreerimine kohapeal kell 9.15-9.45. Korraldavad Valgamaa Spordiliit, Valga Lauatennise ja Koroona Klubi. Toetab Valgamaa Omavalitsuste Liit. Peakohtunik Dmitri Malõšev, tel 5802 8224

27. septembril kell 11.00 Sooru rahvamajas tohutöö (kasetohust meisterdamise) õpituba. Juhendajad on Imbi ja Andres Rattasepp Luiga käsitöötalust. Vajalik eelnev registreerimine: Piia Ardel 526 7954

27. septembril kell 13.00 Koikküla raamatukogus tervisliku toitumise sari „Kõht täis taimetoidust".

29. septembril kell 18.00 Valga Muusikakoolis esinevad Leedu muusikud Dalia Dédinskaitè (viiul), Gleb Pyšniak (tšello) ja Ralf Taal (klaver). Beethoven - Sümfoonia nr 2 helilooja originaalseade klaveritriole. Pärt, Vasks, Šenderovas. Pilet 6 €, sooduspilet 4 €.

30. septembril kell 19.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Pille Pürg "Kutse juubeliks". Pille Pürg on meie vaatajaid üllatanud juba aastaid oma vaimustavate paroodianumbritega. Seekord on etenduses „Kutse juubeliks!" lavale tulemas 10 Eesti prominenti. Pilet 17/15 €. Osta pilet: Piletilevi, Piletimaailm.

NÄITUSED

kuni 03.10.2020 Valga Muuseumis näitus „Pintsakud ja piibud". Sissevaade Eesti Kunstnikkude Ryhma. Valga Muuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostöös sündinud  näituse fookuses on EKRi liikmete maalilooming, mille valik on koostatud Tartu Kunstimuuseumi kogude põhjal. Rühma asutajaliikmed olid Eduard Ole, Juhan Raudsepp, Jaan Vahtra ja Friedrich Hist, hiljem lisandusid Henrik Olvi, Märt Laarman, Arnold Akberg, Felix Randel, Edmond Arnold Blumenfeldt ja Aleksander Krims (Radava). EKRi näol on tegemist Eesti kunsti esimese avangardse rühmitusega, mis sarnaselt lääne eeskujudega manifesteeris moodsat kunsti ehk kubismi ja konstruktivismi kui ainuõiget loomesuunda. Samas nimetati kõike muud põlglikult tagurlikuks. Kuni selleni, et liikmed, kes oma loomingus suunda muutsid, ähvardati EKRist välja visata.

29.08.-03.10.2020 Valga Muuseumis väikelaste lauamängude näitus „Kodukootud mängulust". Näitus „Kodukootud mängulust" tutvustab Hargla Kooli lasteaiaõpetaja Hele Zilmeri valmistatud lauamänge. Õpetliku sisuga lauamänge on staažikas lasteaiaõpetaja Hele valmistanud ja oma töös kasutanud juba üle 30 aasta. Mängude loomine on loominguline protsess, mis võimaldab ka lapsi töösse kaasata. Oluliseks peab Hele ka materjalide taaskasutust. Näiteks arvumemoriini mängu on ta loonud vanadele pudelikorkidele, mille sisse on kirjutatud numbrid. Korke tagurpidi keerates peab laps leidma numbripaari ja nimetama, mida on ruumis tema saadud arvu võrra. Hele repertuaaris on mänge ka tähestiku, kujundite, sõnade ja isegi supikeetmise õppimiseks.

 

OKTOOBER

1. oktoobril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses "Ikka ja alati"  Rein Rannap. Eesti Kontsert esitleb Rein Rannapi ainukordset ja suurejoonelist projekti „Ikka ja alati". Pilet 8.90. Osta pilet Piletilevist.

2. oktoobril kell 11-15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa kooliteatrite festival. Osalevad Valga Priimetsa Kooli näitetrupp, näitetrupp MUKURI, Valga põhikooli 4. c klassi näitetrupp,  - MTÜ Kungla noored näitlejad, Valga põhikooli draamaring. Kungla muusikalitrupp osaleb festivalil virtuaalselt lühiversiooniga muusikalist "Miskit on mäda".

3. oktoobril kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses mittetulundusühingu Oduvantšiki kollektiivide ja külaliste sügiskontsert.

6. oktoobril kell 11 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Viljandi Laste ja Noorteteater „REKY" etendus Vahtramäe Emil. Ootame teatrisse kõiki alates 4. eluaastast. Iga 11. pilet kollektiividel tasuta. Pilet 9 €. Osta pilet Piletimaailmast.

6. oktoobril kell 16 Valga Muuseumis näituse „Imeline Valgamaa" avamine. Näitus viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse.

6. oktoobril kell 16.30 Valga Muuseumis näituse „Lions Klubi Valga 20" avamine. Näitus on pühendatud Valga klubi 20. aastapäeva tähistamiseks.

7. oktoobril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstirühmituse "KVINT" maalinäituse avamine.

7. oktoobril kell 14.30 Tiina Loomemajas viiakse läbi leivanädala raames kaheosaline töötuba: „Keraamiline leivahoidja Sinu koju" Koolitus on kõigile TASUTA ja toimub Tiina Loomemajas, osalejate arv on piiratud, registreerida saab: marju@valgamuuseum.ee või 766 88 63.

8. oktoobril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses NAISTE ÖÖ. Külla tulevad: armastuse maaletooja Epp Kärsin; naiste väe ja tõekants Viigi Viil-Kangur; südameid sulatab Rolf Roosalu; millest vestad, veinimulks Kalev Vapper. Pidu veab ja sõnu seab õhtujuht, kes megahea. Pilet 25 € saadaval kultuurikeskuse kassas.

10. oktoobril kell 8-16 Valga kesklinnas LIIVIMAA MIHKLILAAT. Laat on kujunenud rahva seas tuntuks ja hinnatuks iga-aastaseks meelelahutusürituseks. Laadale oodatakse eelkõige müüma taime- ja loomakasvatajaid, käsitöömeistreid, meemüüjaid, puidust mööbli valmistajaid, erinevate toiduainete müüjaid, ehete valmistajaid jt huvitava omatoodangu ja värske aiasaaduste müüjaid. KIHNU VIRVE PEREBÄND, Valga valla kultuurkollektiivide esinemised, lihaküpsetamisevõistlus „Piiridets BBQ", Ranna Rantšo loomapark, õpitoad, humoorikad jõukatsumised. Lastele batuudid, elektri-autod, ponid ja veel palju muid vahvaid tegevusi kogu perele!

10. oktoobril kell 11 Valga Muuseumis taimetrüki töötuba Liivimaa Mihklilaadal. Taimetrükk on lihtne ning põnev trükkimise viis. Õpitoas saada luua põnevaid looduse mustreid ja katsetada sügisvärve paberil. Tükkimiseks kasutame puulehti või taimi, kõik materjalid on juhendaja poolt. Kui keegi soovib kasutada mõnda endale olulist taime, võtke kaasa ja proovime koos neid kaardile või kinkekotile jäädvustada. Töötoas valmib kaart või kinkekott. Juhendaja on Karmen Kroonmäe. Tasuta.

10. oktoobril kell 12 Valga Muuseumis Koduleiva küpsetamise töötuba Liivimaa Mihklilaadal. Leiva-nädala raames viiakse läbi koduleiva küpsetamise teemaline õpituba ja ettekanne. Juhendaja Liilia Raik annab ülevaate leiva valmistamisega seotud töövõtetest ja vahenditest; juuretisega leiva valmistamisest; leivaga seotud rahvapärimustest ning -kommetest ja rukkileiva tervislikkust. Lisaks rääkimisele sõtkume leivatainast, küpsetame leiba ja loomulikult maitseme leiba. Õpituba on tasuta, võimalik on kaasa osta juuretist hinnaga 1 euro. Osalejate arv on piiratud, töötuppa saab registreerida muuseum@valgamuuseum.ee või 766 88 63.

12.oktoobril kell 18 Valga Muusikakoolis esineb H. Lepnurme keelpillikvartett

13. oktoober kell 11 Ettekanne maailmahariduskuul muuseumis: „Igavene plastik" Võib arvata, et plastmassid on niivõrd tänapäevased materjalid, et neid küll muuseumides ei leidu. Või siis kui miskit on, siis nendega ei ole kindlasti mitte mingisuguseid probleeme. Need säilivad ju igavesti! Aga missugune on tegelik plastmassist esemete hulk ja olukord meie muuseumides? Ettekande viib läbi Eesti Rahvamuuseumi konservaator Karoliine Korol. Sündmus on tasuta. Osalejate arv on piiratud, ettekandele saab registreerida marju@valgamuuseum.ee või 766 88 63.

13. oktoober kell 16 Valga Muusikakoolis vestlusring  Peeter Lilje 70. sünniaastapäeva puhul Maia Liljega.

14. oktoobril kell 9 Valga Muuseumis koolitus "Hakkame santima" Eesti Folkloorinõukogu ja Eesti Rahvakultuuri Keskus viivad läbi Valga maakonnas vahva koolituse lasteaia- ja kooliõpetajatele Hakkame Santima programmi raames. Koolituste sihtrühmaks on õpetajad (lasteaiad ja algklassid/ põhikool ja gümnaasium) ning kogukonnad. Ühepäevased koolitused sisaldavad ülevaadet sanditamise ajaloost, praktilist mardijooksmise töötuba ning kaasamiskoolitust. Koolitusel osalemise tasu on 5 €. Info www.hakkamesantima.ee

14. oktoobril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus „Kõike head, vana toriseja". Osades Liisa Aibel, Tiina Mälberg, Tarvo Sõmer, Elar Vahter. Täispilet 16 €, sooduspilet 13-14 €. Osta pilet Piletimaailmast.

20. oktoobril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Kaunimate aastate vennaskonna kontsert. Tuuril saab kuulda, mida laulab Andres Dvinjaninov duši all või millist viisijuppi ümiseb Toomas Lunge autoroolis jpm. Lemmiklaulude vahele jagub lustakaid vahepalasid, mida esitavad ikka palavalt armastatud Hannes Kaljujärv, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Toomas Lunge ja Indrek Kalda. Tavahind 22 €, soodushind 19 €. Osta pilet Piletilevist või Piletimaailmast.

21. oktoobril kell 14.30 Tiina Loomemajas Leivanädala raames viiakse läbi kaheosaline töötuba: „Keraamiline leivahoidja Sinu koju" Koolitus on kõigile TASUTA ja toimub Tiina Loomemajas, osalejate arv on piiratud, registreerida saab: marju@valgamuuseum.ee või 766 88 63.

22. oktoobril kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripärv. Doonoriverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu.  

22. oktoobril kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses hariduskonverents.

24. oktoobril kell 12 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses lauluvõistlus "Valga valla LAULUKARUSSELL 2020".

24. oktoobril Hargla Maakultuurimajas lõikuspidu. Esinevad kultuurimaja huviringid.

31. oktoobril kell 14 Valga Keskväljakul näituse avamine. Samaaegselt avatakse kõigis kaheksas Hea Avalik Ruum programmiga liitunud linnas- Tõrvas, Põlvas, Valgas, Võrus, Rakveres, Raplas, Kuressaares ja Valgas ühine näitus, kus näidatakse vähendatud mahus Eesti ekspositsiooni Veneetsias, mis avatakse 20.05.2021 Veneetsia Arsenales.

NÄITUSED

7.-31. oktoober Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse teatrisaali fuajees Kunstirühmituse "KVINT" maalinäitus.

6.-31. oktoober Valga Muuseumi I korruse galeriis näitus „Imeline Valgamaa". Näitus viib külastaja põnevale rännakule Valgamaa loodusesse. Näitus viib külastaja avastusi täis rännakule Valgamaa küngastele, metsadesse, järvede sügavustesse ja jõgede kallastele. Tutvutakse mitmete Valgamaale iseloomulike liikide ja nende elupaikadega. Näitus heidab valgust ka asustuse tekkele Valgamaal ning inimese ja looduse suhetele minevikus ja tänapäeval.

6. oktoobril kell 16.30 Valga Muuseumis näituse „Lions Klubi Valga 20" avamine. Näitus on pühendatud Valga klubi 20. aastapäeva tähistamiseks. Lions Klubi Valga on üks 45000 Lions klubist üle maailma,  mis ühendavad 1,4 miljonit liiget 200 riigis. Näitus Valga Muuseumis kajastab Valga klubi tegemisi läbi kahekümne aasta.