Sündmused

MÄRTS

Seoses COVID-19 laialdase levikuga ei ole siseruumides 3.–28. märtsini lubatud korraldada avalikke jumalateenistusi ja teisi usulisi talitusi ning nii statsionaarsete istekohtadega kui ka statsionaarsete istekohtadeta avalikke koosolekuid ja üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse. Samuti ei ole 3.–28. märtsini lubatud viibida ja liikuda meelelahutusteenuse osutamise kohtades, näiteks kasiinos, ööklubis, keegli- või piljardisaalis või laste mängutoas. 

Välitingimustes on meelelahutus, jumalateenistused, üritused ja koosolekud, samuti muuseumide ja näituste külastamine lubatud kuni 10 inimesega rühmas. Seejuures tuleb tagada, et üks rühm ei puutuks kokku teiste rühmadega. Ajavahemikus kella 21–06 ei tohi üritusi korraldada.

Piirangud ei puuduta veebiülekandena korraldatavaid üritusi, kus ei osale teisi inimesi peale esinejate ja ülekande tegemiseks vajaliku personali. Osalejad peavad siiski kinni pidama 2+2 reeglist ja järgima desinfitseerimisnõudeid.

1. märtsil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Vana Baskini teatri etendus ''Professor sai värske õhu mürgituse''. Näidend tõukub ühest Eesti enimtsiteeritud filmist, Sulev Nõmmiku legendaarsest telelinateosest „Mehed ei nuta". Mängivad Ott Sepp, Juss Haasma/Ivo Reinok, Marika Korolev, Inga Lunge, Kalle Sepp ja Indrek Taalmaa. Kunstnik Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge, lavastaja Gerda Kordemets. Pilet Piletilevist: täispilet 22,9 €, õpilane/tudeng/pensionär 20,9 €. 

4. märtsil kell 13 Valga Keskraamatukogu virtuaalne jututund (vene keeles). Virtuaalsed sündmused toimuvad raamatukogu Facebooki lehel. 

LÜKKUB EDASI SEPTEMBRISSE! 4. märtsil kell 15 Valga Keskraamatukogus näituse „Kogukonna kompass" avamine.

5. märtsil kell 14 Virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele. Virtuaalsed sündmused toimuvad raamatukogu Facebooki lehel. 

7. märtsil kell 12 Valga rahvamatk. Matka start on Valga spordihalli eest. Valga rahvamatkad toimuvad juba 20ndat hooaega novembrist 2020 kuni aprillini 2021, iga kuu esimesel pühapäeval. Kõigile osalejatele pärast matka soe supp ja tee!

TOIMUB VIRTUAALSELT 16. MÄRTSIL! 11. märtsil kell 13 Tiina Loomemajas (Lai tn 19) omaloominguliste luuletuste võistlus „Luuleprõmm" maakondlik eelvoor koos luuletaja Wimbergi ja indiaanitüdruk Ann´iga. Eelregistreerimine 9. märtsini. Täpsem info Valga Keskraamatukogu kodulehel.

12. märtsil kell 10-15 Valga Keskraamatukogu korraldatav emakeelepäevale pühendatud  veebipõhine viktoriin Valgamaa koolide õpilastele 5.-6. klassini. Registreeruda saab 11. märtsini aadressil laste@valgark.ee või https://forms.gle/iTJ9FF8RvYCBEMPR8. Registreerunuile saadetakse link viktoriiniküsimustega 12. märtsil kell 10.00. Vastuseid ootame samal päeval hiljemalt kell 15.00.  Paremusjärjestuse koostamisel arvestame vastuste laekumise kellaaegu. Tulemused koos vastustega avaldatakse hiljemalt 19. märtsil Valga Keskraamatukogu kodulehel.

12. märtsil kell 14 Valga Keskraamatukogu virtuaalne jututund algklasside õpilastele. Virtuaalsed sündmused toimuvad raamatukogu Facebooki lehel. 

LÜKKUB EDASI! 12. märtsil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses etendus „Ämm abielu ei sega"/ ТЕЩА БРАКУ НЕ ПОМЕХ. Osades Любовь Коняева, Татьяна Беляева, Александр Волков, Денис Портнов.

16. märtsil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Kaunimate Aastate Vennaskond kontsertiga "Kaunimad 70ndad me elus". Pilet Piletimaailmast: täispilet 19 €, sooduspilet 16 €. 

16. märtsil kell 13 Seoses Covid-19 piirangutega  toimub omaloominguliste luuletuste võistlus „Luuleprõmm" maakondlik eelvoor koos luuletaja Wimbergiga virtuaalselt. Eelregistreerimine 12. märtsini aadressil ulvi@valgark.ee või https://forms.gle/q76kfrL6CK6CvEYv6. Täpsem info Valga Keskraamatukogu kodulehel.

17. märtsil kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus "Ilma sinuta". Osades Ülle Lichtfeldt, Jaune Kimmel, Peeter Raudsepp, Eduard Salmistu. Pilet Piletimaailmast: täispilet 17 €, sooduspilet 15 €. 

18. märtsil kell 14 Valga Keskraamatukogu virtuaalne jututund (vene keeles). Virtuaalsed sündmused toimuvad raamatukogu Facebooki lehel. 

19. märtsil kell 14 Valga Keskraamatukogu virtuaalne meisterdamisring algklasside õpilastele. Virtuaalsed sündmused toimuvad raamatukogu Facebooki lehel.

21. märtsil kell 11 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses minifestival "Kevade toob uue elu". Butiigid, kohvik, töötoad, liikumine! Kunstnik Eve Kruuse maalide näitus-müük.

21. märtsil kell 11 ja 13 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses maalimise töötuba. Tule mängi värvidega! Lõbu laialt kogu seltskonnal. Eelnev maalimiskogemus pole vajalik. Lahedas õhkkonnas valmib kunstnik Eve Kruuse juhendamisel sinu maal – kingitus sulle endale või sinu sõbrale, meenutamaks erilist päeva. Osalustasu 35 eurot sisaldab kõiki kunstitarbeid, mis maalimiseks vajalikud ja juhendaja teenust. Koha grupis sulle soovitud ajal tagab kui annate enda tulekust eelnevalt teada: tel 513 7185, e-mail  ylle@valgakultuurikeskus.ee.

21. märtsil Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstnik Eve Kruuse maalide näitus-müük.

21. märtsil kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses vestlusõhtu "Head tüdrukud nii ei tee. Südamesõbrannad". Lavale astuvad kolm „südamesõbrannat": skandaalitar Anu Saagim, Eesti seksikaim naine Brigitte Susanne Hunt, aastaema Liina Pulges. Piletiinfo: soodushinnaga eelmüügipileteid läheb müüki piiratud kogus. Eelmüügipilet 21 €, tavapilet 25 €. Piletid on müügil Ticketeris https://www.ticketer.ee/head-tudrukud-nii-ei-tee-sudamesobrannad

23. märtsil kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla eakate juubilaride austamisüritus. Peetakse meeles väärikaid juubilare, kellel sünnipäevad olid möödunud aasta oktoobris, novembris ja detsembris ning tänavu jaanuaris, veebruaris, märtsis. Esinevad Sirje ja Rein Kurg. Sündmus on kutsetega.

31. märtsil kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Eesti Rahvamajade Ühingu tunnustusüritus Kaheksakand. Sündmus on kutsetega.

Raamatukogu ootab ettepanekuid August Gailiti nimelisele novelliauhinnale kuni 31.märts. Lisainfo Valga Keskraamatukogu kodulehel  https://www.valgark.ee  ja Facebookis.

NÄITUSED

Kuni 28. märtsini Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses näitus "Lapiline Balti kett". Näitus on pühendatud Balti keti 30. aastapäevale ning valminud Baltimaade käsitöösõprade ühistööna.

Kuni 18. aprillini Valga Keskraamatukogus näitus „Novelli- ja jutukogumikud 2019-2020".

Kuni 30. aprillini Valga Keskraamatukogus näitus „August Gailit – Valgamaalt võrsunud eriline anne".

Alates 1. märtsist Lüllemäe Kultuurimaja kaminasaalis Karin Varblase näitus "Sammalrohelised mõtted". Näituse autor ütleb näituse saamisloo kohta nii: "Valgast 15 kilomeetri kaugusel Lätis asub Ziemelgauja maastikukaitseala. Vaadates ja pildistades sealseid puuhiiglasi hakkasid nagu iseenesest meenuma Uku Masingu luuletused. Nõnda saigi alguse selle näituse idee. Ka näituse "Sammalrohelised mõtted" pealkiri sai laenatud Uku Masingu samanimeliselt luuletuselt". Näituse fotod on tehtud lisaks Ziemelgauja maastikukaitsealale ka Võrtsjärve ääres, Rannus ja Soontagal. Turvalisuse huvides palutakse näituse külastamise soovist teada anda telefonil 5330 1511

2. märts - 30. aprill Valga Muuseumis linnalooduse näitus „Ma pole külaline, ma elan siin". Tartu loodusmaja mänguline näitus kutsub märkama elusolendeid keda me alati tähele ei pane, ning hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest. Väljapanek tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtustest. Millise elukeskkonna me oleme loonud nii endale kui ka taimedele ja loomadele? Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös. Hea elukeskkonna toimimise jaoks on vaja arvestada üksteise vajadustega. "Meil on vaja mõista looduse väärtust linnakeskkonnas. Kui linnas on loodust, siis on ka inimesel seal mõnusam elada, sest inimene on osa loodusest – isegi siis, kui me seda unustama kipume," ütleb näituse koordinaator Annelie Ehlvest. Näitus tutvustab erinevaid linnaloodusega seotud teemasid: linnade kujunemine, arenemine ja keskkonnaprobleemid; linn kui tehiskooslus; loomade ja taimede elutingimused linnas; erinevad elupaigad: aiad, pargid, kalmistud, alleed, looduslikud ja ehisveekogud; looma- ja taimeliikide suhtumine inimtegevusse ehk hemeroobsus. Saab tutvuda linnaelanike registriga, kuulata-vaadata helipilte ning mängida erinevaid mänge. Näitust saab vaadata põgusalt, kuid võimalik on ka põhjalikum süvenemine koos töölehtede täitmise, ülesannete tegemise ja mängude mängimisega. Märka loodust ja hooli temast!