Valga põhikooli 9.a klassi õpilased istutasid Pedeli äärde tammepuu
Valga põhikooli 9.a klassi õpilased koos õpetaja Ester Kukega kogunesid neljapäeva hommikul Pedeli äärde. Õpilased otsustasid linna sünnipäeva eel kinkida linnale puu, mis jääks meenutama nende kooliaega Valgas. Valga valla haljastusspetsialisti Anne Vaigre sõnul on need lapsed juba 5. klassist alates koos oma klassijuhataja Ester Kukega igal kevadel käinud linna heakorratöödel abiks - istutanud lilli, korrastanud lillepeenraid, koristanud ning korrastanud linnaruumi.
Peale puu istutamise põhitõdede selgitamist, asusid noormehed tammepuu jaoks auku kaevama. Peagi oli puu kasvama pandud, kastetud ning tugedega kindlustatud. Arvati, et kolme aasta pärast, kui noortel käsil gümnaasiumi lõpetamine, paigutatakse tammepuu juurde ka vastav silt istutajate nimedega. Küll peavad noored aga järjepidevalt oma tammepuu eest hoolt kandma.
Õpilased andsid Anne Vaigrele üle tänukirja tulemusliku koostöö eest, kes omakorda tänas õpilasi ja õpetaja Ester Kukke nende panuse eest linna heakorrastamisel.