Valga ujula teise etapi rekonstrueerimistööde hange on välja kuulutatud
Valga Vallavalitsus avaldas riigihangete registris ujula rekonstrueerimistööde teostaja leidmiseks hanke. Hinnapakkumisi ootab vallavalitsus kuni 8. septembrini. Külastajatele ja õpilastele avatakse ujula tavapäraselt 2025. aasta sügisel ja seda saab kasutada aasta lõpuni. Ujula rekonstrueerimistööd on planeeritud 1. jaanuarist 2026 kuni 30. septembrini 2026.
Valga ujula rekonstrueerimisprojekti eesmärgiks on muuta ujula kaasaegseks ja universaalselt ligipääsetavaks keskkonnaks, kus rõhk on nii esteetilisel kui ka praktilisel väärtusel. Projekti raames viiakse ellu arhitektuurilised ja funktsionaalsed muudatused, universaaldisaini ja tehnilised lahendused. Ujula ruumiprogramm on välja töötatud, et teenindada laia sihtrühma, rõhutades kogukondlikku ühtekuuluvust ja tervise edendamist. Projekt pakub terviklikku lahendust, mis ühendab sportliku tegevuse, taastumise ja meelelahutuse ühtsesse funktsionaalsesse ruumiplaani. Kooliõpilaste, lasteaialaste ja harrastussportlaste eelisjärjekorra rõhutamine soodustab noorte liikumisharjumuste kujundamist ning kohaliku spordikultuuri arendamist. Samas tagab rekonstrueerimine, et ka puuetega inimesed saavad ujulat täies ulatuses kasutada, muutes selle tõeliseks kogukonna keskuseks.
„Valga ujula rekonstrueerimise ehitusprojekt valmis 2022. aastal, sest varem tellitud veekeskuse projekt ujula rekonstrueerimist üldse ette ei näinudki," selgitas Valga vallavanem Monika Rogenbaum. „Eesmärgiks võeti ujula kaasajastada, sest bassein oli täiesti amortiseerunud ja seda vanas seisus enam peagi kasutada poleks saanud. Kõige keerulisem töö – basseini ja selle tehnoloogia rekonstrueerimine – saigi ära tehtud 2023. aastal, misjärel asuti vahendeid otsima järgmise etapi töödeks ja õnneks need ka on saadud," lisas vallavanem ja täiendas, et järgmised ehitustööd puudutavad suures ulatuses loogilise ning tänapäevase nõuetele vastava ruumiprogrammi loomist. Kavandatud etapis valmivad uued riietusruumid, saunad, lastebassein. Rekonstrueerimine tagab, et ka puuetega inimesed saavad ujulat täies ulatuses kasutada. Planeeritud on ehitada erivajadustega inimestele hügieeni- ja riietusruum ning soetada tõstuk basseini minekuks. Mullivanni, lõõgastusala ja väikelaste basseini eri tasapindade vahelise ligipääsu tagamiseks on ette nähtud ujula tingimustesse sobiv platvormtõstuk. Projekti on lisaks arvestatud ka digiarenduste rakendamine koos turunduskanalitega, näiteks veebilehe arendus online broneerimis- ja müügikeskkonnaga, digiväravad ujulas, infoekraanid, inspireerivad videoklipid jms, mis annavad parema kasutusmugavuse ning tagavad sihtgruppide suurema kaasatuse.
Projekti panustavad oma ekspertteadmisega kaasatud organisatsioonidena Valgamaa Spordiliit ja Valgamaa Puuetega Inimeste koda.
Valga Vallavalitsus taotles ja sai toetust projektile „Valga valla spordivaldkonna teenuste kaasajastamine Valga ujula näitel". Toetust antakse meetmest „Kättesaadavad kvaliteetsed avalikud teenused" ja toetuse suurus on 725 000 eurot. Valla omapanus projekti elluviimiseks ulatub hinnanguliselt poole miljoni euroni. Meetme eesmärk on parandada avalike teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti, korraldades teenuseid kaasaegselt, lähtuvalt rahvastiku vähenemisest, vananemisest ja sihtrühma vajadustest ning soodustades kohaliku omavalitsuse üksuste koostööd mõjusate, terviklike avalike teenuste ja teenusvõrgustike arendamise algatuste elluviimisel, tagades sealjuures erinevate ühiskonnagruppide võrdse kohtlemise ja ligipääsetavuse.