4.06.20

11. juunil täitub Valgal 436 aastat Valga linnaõiguste saamisest

 

10. juuni 2020

 

kell 11 Valga Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemanni eestvedamisel toimub Ruut FM otse-eetris vestlus Valga ajaloo teemadel ning viktoriin. Viktoriini vastused saata hiljemalt 13. juuniks priit@valgamuuseum.ee Lisainfot saab muuseumi veebilehelt ja Facebookist. Parimatele auhinnad!

 

11. juuni 2020 – Valga linna 436 sünnipäev!

 

1584. aasta 11. juunil andis Poola kuningas Stefan Bathory Valgale asutamiskirja ja Riia õiguse.

Valga vallavolikogu esimehe, vallavanema ja vallavalitsuse liikmete sünnipäeva tervitus!

Valka kihelkonna duuma esimehe Vents Armands Krauklise tervitus!

Vaadatav valla kodulehel www.valga.ee ja Valga valla Facebooki lehelt.

 

kell 11.00 Sünnipäevakaart „Palju õnne, Valga". Koos lastega joonistame linnale meeleoluka sünnipäevakaardi. Kaardi tegemiseks on vaja paberit ja värvipliiatseid.

Vaadatav YouTube'is, link raamatukogu kodulehel www.valgark.ee ja raamatukogu Facebooki kontol.

 

kell 11.15 Raamatukogunõid Ulvi loeb Andrus Kivirähk'i sünnipäevalugu "Karneval ja kartulisalat". Juttu saab kuulata raamatukogu Facebooki kontolt.

 

kell 12.00 Valga vald kutsub aardejahile ehk Otsi & Leia. Valga linnas ja vallas on peidus aarded, vihjed aarete asukoha kohta laekuvad igal täistunnil (kell 12, 13 ja 14) Valga Avatud Noortekeskuse ja Valga valla Facebooki lehel, iga aarde kohta anname 3 vihjet.

Leitud aardega saada pilt valgaank@gmail.com või Valga Avatud Noortekeskuse Facebooki.

Lisainfo valgaank@gmail.com või telefonil 5650 3951

kell 14.00 toimub Valga-Valka keskuse nurgakivi asetamine. Üritus toimub Tartu-Raja-Rigas iela ristmikul. Osalevad Valga-Valka omavalitsuse esindajad ning ehitaja.

 

kell 18.00 Valga Jaani kirikus pidulik palvus. Antakse üle Valga linna aukodaniku tiitel koos raemedaliga (kutsetega).

 

kell 18.00 Valga linna tänavatel rattaorienteerumisvõistlus "Valga seiklus ratastel". Algus ja lõpp Valga keskväljakul. Eelregistreerimine kuni võistluspäeva kella 13.00ni. Lisainfo valgaank@gmail.com, telefon 565 03951.

Juhend ja registreerimisvorm

 

Läti keeles juhend, registreerumisvorm

 

13. juuni 2020

 

kell 10.00 Valga Spordihalli juurest linna sünnipäeva matk. Pikkust saab valida erinevate raskusastmega distantside vahel. Osalejatele finišis soe supp!

 

Näitused

 

Alates 11.06.2020 Avaneb virtuaalne linnatuur „Märgilised hooned Valgas", mille käigus Valga Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemann korraldab virtuaalse ringkäigu Valga linnas, kus tutvustatakse linna tähelepanuväärsemaid hooneid: Säde seltsimaja, Jaani kirikut, raekoda, raudteejaama jne. Video, mis on valminud Valga linna 436. sünnipäevaks on nähtav Valga Muuseumi, Valga valla ja Valga Külastuskeskuse kodulehtedel.

 

11.06.-31.07.2020 Valga keskraamatukogu teenindusosakonnas näitus "Valga mälestuste -raamatutes".

 

11.06.-23.08.2020 Valga kultuuri- ja Huvialakeskuse galeriis Valgamaa kolonnikujunduse näitus. Näitusel on väljas Esti Kittuse kavandid ja suuremõõtmelised kangad Valgamaa kolonni kujunduseks  laulu- ja tantsupeol „Minu arm".

 

NB! Valga linna kohvikud ja restoranid üllatavad sünnipäeva raames külastajaid eripärase menüüga. Toetame oma linna toitlustusasutusi. Täpsemat reklaami jälgige valla kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.